fazameciybunitedPrimul meci al etapei a adus, față în față, pe Young Boys și United. Liderul și-a trecut în cont o nouă victorie, la scor! Vezi marcatorii și principalele faze ale meciului!

Au marcat: Nedelea, Rusu, Albu, Enescu, Dumitru

Young Boys: Chivulescu, Nedelea, Bălașa, Rusu, Cernea, Șerban, Pătru, Zidăroiu, Albu, Dinu, Enescu, Dumitru. Antenor: Irinel Voicu

United: Ionescu, Tănase, Niță, Drăgan, Ivan, Popescu, Bicher, Daia

Primul gol al meciului a venit în minutul 2! United nu își revine și gazdele mai marchează încă o dată, la începutul jocului: 2-0, în minutul 5! Jocul devine unul aprig disputat și în minutul 14, United ajunge la 5 greșeli. Cu alte cuvinte, orice greșeală de echipă se pedepsea cu lovitură de la 9 metri. Din fericire, băieții de la United au știut să joace calm și nu s-a ajuns la…penalizare. Am avut și o decizie controversată, la un fault, la care arbitrii au dictat lovitură de la marginea careului, în timp ce întreaga echipă de la Young Boys susținea că faultul a fost comis în careu. În partea secundă, am notat o fază…rarisimă… trei jucători de la Young Boys scapă pe atac…Dar nu au reușit să finalizeze cu gol, superioritatea numerică: trei contra unul. În minutul 8, al reprizei secunde, United irosește ocazia de a marca golul de onoare. Apoi, în minutele 34, 35 și 37, pe fondul oboselii oaspeților, Young Boys mai marchează de trei ori. Scor final: 5-0! Una peste alta, victorie meritată pentru lider.