fazamecitivbranesti2-2 a fost scorul meciului dintre TIV și Brănești! Gazdele voiau să stea lângă lider, în timp ce Brăneștiul forța apropierea de podium! S-a terminat egal, la capătul unui joc cu mulți nervi și…cartonașe.

Au marcat: Georgescu, Herăstrău / Enescu – 2

Cartonașe galbene: Șeran, Popescu, Herăstrău

TIV: Ungureanu, Șeran, Georgescu, Lazăr, Gheboianu, Popescu, Herăstrău, Păltineanu. Antrenor: Andrei Șeran

Brănești: Luță, Vîlciu O., Coman, Vîlciu A., Boboacă, Enescu, Mîndru, Vîlciu S., Vîlciu S., Vîlciu V., Lungeanu, Mihăilescu.

Meci încins, de la bun început! În minutul 3, raportul greșelilor era, deja, 2-1! În minutul 6 am consemnat prima bară, pentru TIV. Patru minute mai târziu, Herăstrău irosește o ocazie uriașă, după ce scapă singur în fața porții. Jocul continuă să fie dur și în minutul 10 avem 4-2, la greșeli! 4-4, în mintul 12! Enescu deschide scorul în minutul 13. În minutul 15, ambele echipe ajung la cinci greșeli. În minutul 16, Mîndru putea majora diferența, dar mingea lovește bara. În partea secundă, Radu Șeran are ocazia de a marca, în minutul 24. Cei care marchează sunt însă tot oaspeții, în minutul 32, prin același Enescu. Urmează un asalt la poarta Brăneștiului și în doar două minute se restabilește egalitatea: min. 33 – gol Herăstrău și min. 34 – gol Georgescu. Minutul 37 aduce ratarea meciului: Gheboianu scapă singur în fața porții dar șutează…peste! Brăneștiul putea câștiga dacă Enescu putea să marcheze în ultimul minut, atunci când șutează puternic peste bara transversală. Una peste alta, un rezultat echitabil, între două formații ...arțăgoase.