Stiri sportive din Dambovita - Box

”Mănușa de argint”!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

gabrielstefanPugilistul Gabriel Ștefan (CS Târgoviște) a obținut un succes uriaș la Campionatele Naționale de box U22, desfășurate la Brezoi, în weekend-ul abia încheiat. Pregătit de Gheorghe și Alexandru Stan, tânărul pugilist târgoviștean a cucerit medalia de argint la categoria 81kg.

Să le ţinem... pumnii boxerilor de la CS Târgovişte!

boxcstgv2019Pugilişti de la CS Târgovişte au intrat în linie dreaptă, în pregătirile pentru Campionatul Naţional U22, care se va desfăşura peste două săptămâni. Intră să vezi câteva amănunte şi scurte declaraţii! Vom reveni cu informații, de la competiții!

Speranţe pentru boxul târgoviştean

4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

adriangrigore121Eveniment / A fost o săptămână plină pentru pugiliştii târgovişteni, prezenţi în competiţii de amploare. O săptămână în care aceştia au bifat două titluri de campioni naţionali la tineret şi o prezenţă la europenele juniorilor de la Anapa (Rus)! Felicitări, pugiliștilor noștri!

CENTURA CHINDIEI, 2017

centurachindieiSala Sporturilor din Târgovişte va găzdui a 4-a ediţie a Centurii Chindiei la box, competiţie care sperăm că va ieşi măcar anul acesta din anonimat! * Intră să vezi când are loc!

DOUĂ MEDALII DE ARGINT LA NAŢIONALELE DE BOX

box6909Circul Globus, din capitală, a găzduit finalele campionatului naţional de box pentru seniori, competiţie la care boxerii de la CSM Târgovişte au cucerit două medalii de argint