Minifotbal

Apelează 0729379596

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

minifotbal444444Devenită tradiţională, de „Zilele Cetăţii”, competiţia de minifotbal dintre echipele de cartiere - „Cupa Chindia” - Turneul Cartierelor, a demarat pe terenurile de la Complexul Turistic de Nataţie din Târgovişte

La ediţia 2017 participă 8 echipe de cartiere, împărţite în două grupe - primele două clasate obţinând calificarea în semifinale

Grupa A
CARTIERUL CFR - CARTIERUL LAMINORULUI 2-5
Au marcat: Adelin Dimovici, Darius Gogu - Cătălin Oprea 2, Remuz Ezaru, Ionuț Andrieș, Alexandru Pantazi
Cartierul CFR: Adelin Dimovici, Adrian Borș, Ionuț Preda, Cristian Olteanu, Daniel Radu, Marius Gogu, Filian Gogu, Daniel Matei, Cătălin Manea, Gabriel Preda.
Carteirul Laminorului: Rafael Ciobanu, Marian Buzatu, Cătălin Oprea, Răzvan Dinu, Cătălin Dinu, Remus Ezaru, Ionuț Andrieș, Eduard Enescu, Alexandru Pantazi, Ionuț Cioabă.

CARTIERUL MICRO XI - CARTIERUL MICRO II 1-5
Au marcat: Franț Ion - Moise Diaconescu 2, Alexandru Clipea, Florin Zidaru, Teodor Voinea
Cartierul Micro 11: Alexandru Maghiran, Laurențiu Dumitru, Franț Ion, Ion Chițu, Alexandru Iancu, Andrei Tănase, Denis Rotaru.
Cartierul Micro 2: Vlad Stanciu, Alexandru Clipea, Mihai Scarlat, Florin Zidaru, Moise Diaconescu, Teodor Voinea, Victor Iancu.

Etapele a 2-a şi a 3-a, astăzi, 6 septembrie: CFR – Micro XI (ora 18.00, terenul 1), Laminorului – Micro II (ora 18.00, terenul 2) CFR – Micro II (ora 19.30, terenul 1), Laminorului – Micro XI (ora 19.30, terenul 2).

 

GRUPA B
CARTIERUL MICRO IV – CARIERUL MATEI VOIEVOD 3-8
Au marcat: Andrei Radu, Cosmin Filip, Ștefan Grigorescu - Vicențiu Ghinea 5, Răzvan Gheorghe 2, Ștefan Niță
Cartierul Micro 4: Florin Moise, Andrei Radu, Alex Matei, Antonio Sava, Leonard Lazăr, Cosmin Filip, Alexandru Teofil, Ștefan Grigorescu.
Cartierul Matei Voievod: Vicențiu Ghinea, Ștefan Niță, Radu Dumitru, Gabriel Banu, Răzvan Gheorghe, Vlăduț Niță, Florin Bănescu, Andrei Matei.

CARTIERUL PREPELEAC - CARTIERUL MICRO VI 3-1
Au marcat: Sorin Sofian 2, Robert Marcu - Alin Moiceanu
Cartierul Prepeleac: Robert Marcu, Vasile Ion, Dănuț Bălăceanu, Napoleon Calotă, Alberto Gheorghe, Sorin Sofia.
Cartierul Micro VI: Mihai Sandu, Alexandru Burlacu, Alin Moiceanu, George Apostolache, Alexandru Varga, Alexandru Albu, Cosmin Geneș, Gheorghe Sandu, Georgian Constantinescu.

Meciurile etapelor a 2-a şi a 3-a, astăzi, 6 septembrie: Micro IV – Prepeleac (ora 18.45, terenul 1), Matei Voievod – Micro VI (ora 18.45, terenul 2), Micro IV – Micro VI (ora 20.15, terenul 1), Matei Voievod – Prepeleac (ora 20.15, terenul 2).

Au arbitrat: Denisa Comănoiu, Cristian Catană, Costinel Neagu şi Mihai Motan.

Foto şi sursă: “complexulturisticnatatietargoviste.ro”

comments

Horoscop