1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

semimaraton8800Atletism / La Buzău, s-au desfășurat Campionatele Naționale de Semimaraton pentru seniori, tineret și juniori 1, competiție la care atleții de la CS și CSȘ Târgoviște - pregătiți de Nicolae Guțoiu și Desdemona Ionescu Banu - au obținut două medalii de aur și trei de bronz! Felicitări, tuturor!

La juniori 1 - Ionuț Stancu (CSȘ CS Târgoviște) a cucerit medalia de aur și titlul de campion național, cu 1h12:35,50, urmat de Ghe.Matei (Gloria Buzău) 1h14:36,81 și... Gabriel Șerban (CSȘ CS Târgoviște) 1h14:58,66. A doua medalie de aur a fost obținută la Tineret, de echipa de la CS Târgoviște, formată din Cristian Stoean, Ionuț Stancu și Gabriel Șerban cu 3h38:48,00. Diana Vlăsceanu (CS Târgoviște) a terminat cursa fetelor, la Tineret, pe locul 3, cu 1h25:55,12, după Alina Butnăroiu (Pandurii Tg.Jiu) 1h20:05,62 și Diana Panta (CS Sibiu) 1h22:16,54. În fine, a treia medalie de bronz a fost obținută de Cristian Stoean (CS Târgoviște), în cursa de la Tineret, cu 1h11:15,43, după Peter Herman (Gloria Buzău) 1h08:36,21 și Rareș Mikloș (CSM Sighișoara) 1h09:18,96. Felicitări, tuturor!

Foto (facebook)

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează.