Minifotbal

Apelează 0729379596

3.25 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (2 voturi)

meci002odobestianinoasaDuminică, după prânz - de la aceeaşi oră, 14,30, sunt programate meciurile etapei a 2-a, din cele două serii ale Ligii a 6-a * Intră şi vezi „oferta” AJF pentru programul viitoarelor etape!

Cu certitudine că meciurile Ligii a 6-a nu se pot desfăşura duminica de la ora 11,00, din simplul motiv că jocurile n-ar avea de cine să fie arbitrate! Urmăriţi situaţia delegărilor la cele 3 serii de Onoare şi vă veţi convinge! Sigur, conducătorii unor echipe din „liga mică” au protestat cam ciudat: „Şi ce vină avem noi că nu sunt arbitri”... Pentru a găsi totuşi o cale de mediere şi a elimina nemulţumirile, AJF Dâmboviţa a solicitat în scris, conducătorilor echipelor din Promoţie, „votul” asupra schimbării zilei şi a orei de disputare a etapelor Ligii a 6-a, pentru SÂMBĂTA, de la ora 11,00! În funcţie de votul majoritar al conducătorilor, următoarele etape vor fi programate sâmbăta de la ora 11,00 sau vor rămâne să se joace duminica, de la ora 14,30! * Iată cum arată programul etapei a 2-a în cele două serii şi clasamentele provizorii...

Seria NORD
Etapa a 2-a, duminică, 3 septembrie, ora 14,30

Viitorul Pietrari - Unirea Ogrea
Voinţa V.Voievozilor - Cetatea 1396 Târgovişte
Vânătorul Răţoaia - AS Udreşti
FCM Târgovişte - Muscelul Văleni
Fortis V.Lungă - Voinţa Gemenea
GM Vlădeni - Petrolul Iedera

Clasament
1.Udreşti 1 1 0 0 4-2 3
2.Gemenea 1 1 0 0 4-3 3
3.Răţoaia 1 1 0 0 3-2 3
4.Iedera 1 1 0 0 2-1 3
5-6.Cetatea 1 0 1 0 2-2 1
Pietrari 1 0 1 0 2-2 1
7-8.Ogrea 1 0 1 0 1-1 1
Vlădeni 1 0 1 0 1-1 1
9.FCM Târgovişte 1 0 0 1 3-4 0
10.Văleni 1 0 0 1 2-3 0
11.V.Lungă 1 0 0 1 1-2 0
12.V.Voievozilor 1 0 0 1 2-4 0

Seria SUD
Etapa a 2-a, duminică, 3 septembrie, ora 14,30

Viitorul Gura Foii - Flacăra V.Mare
Dacia Hulubeşti - Avântul Produleşti
Vârcolacii Comişani - Viitorul Tomşani
Comerţul Viişoara - Săgeata Cătunu
Univ.Băleni - Juventus Ciocăneşti

Clasament
1.Tomşani 1 1 0 0 6-3 3
2-3.Viişoara 1 1 0 0 2-0 3
Produleşti 1 1 0 0 2-0 3
4.Cătunu 1 1 0 0 1-0 3
V.Mare 1 1 0 0 3-0 3
Băleni 1 0 0 1 0-3 0
7.Comişani 1 0 0 1 0-1 0
8-9.Gura Foii 1 0 0 1 0-2 0
Ciocăneşti 1 0 0 1 0-2 0
10.Hulubeşti 1 0 0 1 3-6 0

comments

Horoscop