1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

meci001darmanestiNeprezentări, conestaţii şi scoruri de... hochei!  „Set” clar pentru Luceafărul, în derbiul seriei Nord * Unirea Răcari şi-a ieşit din „matcă”! * Voinţa Vişina învinsă la Mogoşani, dar virtual promovată în Liga a 4-a * Unirea Răcari are nevoie de o remiză la Finta, pentru a-şi face bagajele pentru promovare!

 

Seria NORD - Etapa a 31-a
Privind programul ultimelor etape, daţi-ne voie să punem în balanţă două meciuri: Pomicola Raciu vs Luceafărul Dărmăneşti şi... Voinţa Tătărani vs Sportul Voineşti!

Olimpia Runcu - Voinţa Săcuieni 5-1
Voinţa Tătărani - Flacăra Şuţa Seacă 3-2
Luceafărul Dărmăneşti - Sportul Voineşti 6-1
Voinţa Adânca - Victoria Comişani 9-2
Voinţa Buciumeni - Pomicola Raciu 3-1
Unirea Lucieni - Viitorul Răzvad 2-0
Voinţa Pietroşiţa - Viitorul Ocniţa 2-2 (c)
ASG Doiceşti - Săgeata Gura Ocniţei 0-3
Olimpicii Ulmi II - Voinţa Bezdead 5-4

Clasament
1.Voineşti 30 26 1 3 129-38 79
2.Dărmăneşti 30 25 1 4 141-51 76
3.Tătărani 30 21 3 6 106-58 66
4.Şuţa Seacă 30 18 5 7 83-45 59
5.Runcu 30 18 4 8 97-62 58
6.G.Ocniţei 30 18 1 11 78-53 55
7.Raciu 30 16 4 10 101-65 52
8.Ulmi II 30 15 1 14 65-63 46

9.Răzvad 30 13 5 10 69-56 44
10.Adânca 30 13 3 14 78-92 41*
11.Bezdead 30 11 2 17 73-97 35
12.Buciumeni 30 10 5 14 58-71 34*
13.Pietroşiţa 30 9 4 17 52-91 31
14.Săcuieni 30 8 3 19 62-131 27
15.Doiceşti 30 7 4 19 59-84 25
16.Ocniţa 30 5 4 21 56-110 19
17.Comişani 30 5 1 24 37-112 16
18.Lucieni 30 4 2 24 49-112 14
*penalizare 1p - decizie CCD

Etapa a 32-a, duminică, 17 iunie, ora 11,00
Voinţa Săcuieni - Voinţa Pietroşiţa
Viitorul Ocniţa - Unirea Lucieni
Pomicola Raciu - Luceafărul Dărmăneşti
Viitorul Răzvad - Voinţa Buciumeni
Voinţa Bezdead - Olimpia Runcu
Săgeata Gura Ocniţei - Olimpicii Ulmi II
Flacăra Şuţa Seacă - ASG Doiceşti
Victoria Comişani - Voinţa Tătărani
Sportul Voineşti - Voinţa Adânca

 

Seria SUD - Etapa a 31-a
Aici apele s-au lipezit şi nici... furtunile de vară nu mai pot influenţa ierahiile!

Olimpia Mărceşti - Gaz Metan Finta 1-3
Fulgerul Lunguleţu - Voinţa Podu Rizii 3-4
Luceafărul Bolovani - ACS Tărtăşeşti 2-2 (c)
Viitorul Mircea Vodă - Viitorul Gheboaia 2-0
Săgeata Braniştea - Libertatea Urziceanca 4-2
Unirea 2016 Răcari - Publirex Ciocăneşti 12-3
Unirea Sl.Moară - Urban Titu II 3-3
Unirea Nucet - Flacăra Ghineşti 2-2
Viitorul Dobra stă

Clasament
1.Răcari 28 26 0 2 148-24 78
2.Finta 28 22 1 5 115-44 66*
3.Tărtăşeşti 29 20 2 7 121-64 62
4.Urziceanca 30 15 5 10 94-68 50
5.Gheboaia 29 14 5 10 70-73 47
6.Titu II 28 13 4 11 73-61 43
7.Nucet 28 13 4 11 77-73 43
8.Bolovani 28 13 3 11 61-67 42
9.Braniştea 28 12 4 12 83-86 40
10.Dobra 27 12 1 14 76-91 37
11.Lunguleţu 28 11 2 15 81-84 35
12.Podu Rizii 28 10 2 16 55-76 32
13.Mircea Vodă 28 9 2 17 60-88 29
14.Mărceşti 28 9 1 18 58-82 28
15.Sl.Moară 27 8 2 17 49-97 26
16.Ghineşti 28 7 3 18 53-91 24
17.Ciocăneşti 28 5 1 22 55-132 15*
*penalizare 1p - decizie CCD

Etapa a 32-a, duminică, 17 iunie, ora 11,00
Gaz Metan Finta - Unirea 2016 Răcari
Publirex Ciocăneşti - Săgeata Braniştea
Viitorul Gheboaia - Luceafărul Bolovani
Libertatea Urziceanca - Viitorul Mircea Vodă
Flacăra Ghineşti - Olimpia Mărceşti
Urban Titu II - Unirea Nucet
Voinţa Podu Rizii - Unirea Sl.Moară
Viitorul Dobra - Fulgerul Lunguleţu
ACS Tărtăşeşti stă

 

Seria VEST - Etapa a 28-a
Voinţa Vişina este virtual promovată în Liga a 4-a!

Viitorul Burduca - AS Corbii Mari 4-3
Unirea Cobia - FC Potlogi 1-3
Sportul Mogoşani - Voinţa Vişina 1-0
Voinţa Ioneşti - Viitorul Odobeşti 5-5
Spicul Jugureni - Viitorul Găeşti 6-3
Dinamo Odaia Turcului - Viitorul Straoşti 5-2
Petrolul Răscăieţi - PCM Ungureni 7-2
Olimpia Morteni - Olimpia Picior de Munte 3-0 (n)

Clasament
1.Vişina 27 22 1 4 143-39 67
2.Jugureni 27 18 4 5 83-60 58
3.Odaia Turcului 27 18 2 7 97-52 56
4.Odobeşti 27 15 5 7 85-68 50
5.Potlogi 27 15 4 8 97-67 49
6.Morteni 27 16 1 10 85-62 49
7.Cobia 27 14 1 12 81-77 43
8.Ungureni 27 11 4 12 75-80 37
9.Corbii Mari 27 11 3 13 70-63 36
10.Mogoşani 27 11 2 14 69-88 35
11.Răscăieţi 26 10 4 12 62-59 34
12.Picior de Munte 29 9 2 16 61-89 29
13.Ioneşti 27 6 5 16 50-82 23
14.Găeşti 27 5 3 19 62-128 18
15.Burduca 27 5 5 17 45-99 20
16.Straoşti 27 3 4 20 52-111 13

Etapa a 29-a, duminică, 17 iunie, ora 11,00
Olimpia Picior de Munte - AS Corbii Mari
FC Potlogi - Viitorul Burduca
Voinţa Vişina - Unirea Cobia
Viitorul Odobeşti - Sportul Mogoşani
Viitorul Găeşti - Voinţa Ioneşti
Viitorul Straoşti - Spicul Jugureni
PCM Ungureni - Dinamo Odaia Turcului
Olimpia Morteni - Petrolul Răscăieţi

 

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează!

Horoscop

Înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru, te rugăm să citesti Politica Cookies și Politica de Confidențialitate. Detalii