4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (2 voturi)

juniori9Ieri, s-a desfăşurat etapa intermediară pentru echipele din seriile NORD şi VEST * Rezultatele meciurilor disputate şi clasamentele neoficiale pentru cele trei serii ale juniorilor A1 - Onoare

Seria NORD
Pomicola Raciu - Flacăra Şuţa Seacă 4-1
Voinţa Tătărani - Olimpia Runcu 1-7
Voinţa Adânca - Săgeata Gura Ocniţei teren impracticabil
Unirea Lucieni - Voinţa Pietroşiţa 3-0
AS Ulmi - Viitorul Ocniţa 5-1
AS Doiceşti - Viitorul Răzvad 1-1
Voinţa Bezdead - Luceafărul Dărmăneşti 4-5
Unirea Colibaşi - Voinţa Buciumeni12-1
Voinţa Săcuieni a stat

Clasament
1.Şuţa Seacă 27 20 1 6 101-54 61
2.Ocniţa 28 17 2 9 108-50 53
3.Bezdead 27 17 1 9 118-71 52
4.Ulmi 28 16 1 11 93-73 49
5.Tătărani 27 17 0 11 120-74 48*
6.Dărmăneşti 27 14 5 8 106-76 47
7.G.Ocniţei 26 15 1 10 105-65 46
8.Doiceşti 27 12 7 8 72-72 43
9.Runcu 27 15 3 9 130-71 42*
10.Lucieni 28 13 3 12 81-77 42
11.Colibaşi 27 13 2 12 72-70 41
12.Raciu 27 11 1 15 64-93 34
13.Răzvad 26 8 3 15 71-82 27
14.Pietroşiţa 28 10 2 16 69-78 26*
15.Buciumeni 27 5 2 20 56-177 15
16.Săcuieni 27 4 2 21 51-187 14
17.Adânca 25 4 1 20 48-95 13
*penalizare 6p, decizie CCD

Seria SUD
În seria SUD nu a fost programată etapă intermediară

Clasament
1.Titu II 25 20 2 3 131-26 62
2.Ghineşti 25 18 2 5 91-47 56**
3.Bolovani 25 17 2 6 106-39 53
4.Viişoara 25 17 1 7 150-45 52
5.Podu Rizii 25 16 1 8 67-49 49
6.Răcari 25 15 1 9 98-68 46
7.Lunguleţu 25 16 3 6 93-60 45*
8.Colacu 25 10 5 10 71-60 35
9.Braniştea 25 9 3 13 71-71 30
10.Gheboaia 25 10 0 15 67-94 30
11.Bucşani 25 8 4 13 54-69 28
12.Comişani 25 8 3 14 70-92 27
13.Sl.Moară 25 5 3 17 42-105 18
14.Mărceşti 25 6 0 19 55-121 18
15.M.Vodă 25 6 0 19 44-136 18
16.Ciocăneşti 25 3 4 20 37-165 11
*penalizare 6p - decizie CCD
**meciul Flacăra Ghineşti - Viitorul Gheboaia, din 9 aprilie a fost omologat cu 0-3, conf.deciziei CCD


Seria VEST
Voinţa Ioneşti - Viitorul Burduca 3-0
Olimpia Picior de Munte - Ştiinţa Odobeşti 3-0 (n)
Viitorul Şelaru - Viitorul Găeşti 2-3 (c)
Dinamo Od.Turcului - FC Potolgi 9-0
PCM Ungureni - AS Corbii Mari 2-2
Spicul Jugureni - Sportul Gemenea 5-7
Olimpia Morteni - Sportul Mogoşani 2-3
Petrolul Răscăieţi - Voinţa Vişina 4-2
AS Coada Izvorului - Unirea Cobia 0-3

Clasament
1.Găeşti 29 23 2 4 150-53 71
3.Mogoşani 29 22 0 7 116-46 66
2.Şelaru 29 21 2 6 90-41 65
4.Răscăieţi 29 21 1 7 115-57 64
5.Corbii Mari 29 19 4 6 97-48 61
6.Ungureni 29 16 4 9 120-72 52
7.Od.Turcului 29 16 2 11 107-78 50
8.Vişina 29 14 3 12 107-84 45
9.P.Munte 29 15 0 14 97-83 45
10.Gemenea 29 15 0 14 113-130 45
11.Morteni 29 12 2 15 74-70 38
12.Cobia 29 11 1 17 108-136 34
13.Potlogi 29 10 1 18 75-122 31
14.Burduca 29 8 6 15 66-92 30
15.C.Izvorului 29 7 1 21 54-90 22
16.Ioneşti 29 6 5 18 55-108 17*
17.Odobeşti 29 4 0 25 50-189 12
18.Jugureni 29 2 2 25 37-131 8
*penalizare 6 puncte - decizie CCD

Dacă ţi-a plăcut ştirea noastră şi crezi că ar putea prezenta interes şi pentru alte persoane, am aprecia dacă ai distribui acest articol.

comments

Horoscop