negutviitorulbucurie2Chindia Târgoviște va susține, vineri, al cincilea joc, în Liga 1, în fața celor de la Hermannstadt! Ardelenii stau mult mai bine, având trei victorii și o remiză, de partea lor! Să vedem însă la ce ar trebui să ne așteptăm de la jocul de vineri! Succes, Chindia Târgoviște!

FC Hermannstadt - Chindia Târgoviște 2-1 (1 sept.2019)
Au marcat: 1-0 Petrișor Petrescu (17), 1-1 Daniel Florea (48), 2-1 Gabriel Debeljuh (75)

Chindia Târgoviște - FC Hermannstadt 1-1 (15 dec 2019)
Au marcat: 0-1 Petrişor Petrescu (24 penalty), 1-1 Liviu Mihai (76)

FC Hermannstadt - Chindia Târgoviște 1-0 (2 martie 2020; etapa 1, play-out)
A marcat: 1-0 Gabriel Debeljuh (4)

Chindia Târgoviște - FC Hermannstadt 0-1 (6 iulie 2020; etapa 8, play-out)
A marcat: 0-1 Romário Pires (50)

Cel puțin, prin prisma rezultatelor, Chindia a avut un start mai bun de sezon, câştigând 4 puncte în 3 etape. Echipa pregătită de Emil Săndoi ocupă locul 7 în clasament, însă dacă va reuşi să câştige vineri meciul de acasă cu FC Hermannstadt ar face 7 puncte şi ar urca pe un loc de play-off.

FC Hermannstadt nu a reuşit să câştige în primele 3 runde, în care a remizat cu Dinamo București şi Academica Clinceni şi a pierdut cu CFR 1907 Cluj. Echipa spaniolului Rubén Albés vizează primul succes din acest sezon regular, la Ploieşti, cu târgoviştenii.

Nu credem nici de data aceasta că vom avea un meci cu multe goluri, mai ales că sibienii au 4 rezultate consecutive de sub 2,5 goluri în partidele susţinute în deplasare, iar Chindia nu stă nici ea prea bine la capitolul ofensiv! Ca și etapa anterioară mizăm pe cel puțin o repriză încheiată la egalitate (cotă 1,45), dacă nu cumva chiar 0-0! Total goluri prima repriză 0-1 (cotă 1,35), iar ”sub 2,5 goluri în meci” (cotă 1,70)! Mai mult pentru 1X&0-3 goluri în meci (cotă 1,80)!

Baftă, Chindia, pentru că și la 1-0 toată lumea ar fi mulțumită!

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează.