galerialupilorgalbeniLume, ca la bâlci! Peste 1000 de „lupi galbeni” - cam jumătate din câtă lume a încăput au invadat tribunele stadionului Central din Răcari, la ora meciului neavând unde să arunci un ac!

DENTAŞ TĂRTĂŞEŞTI - PETROLUL PLOIEŞTI 0-3 (0-0) * Au marcat: Cl.Tudor (min.47), J.Prunescu (69), N.Popescu (81) * Echilibrul s-a menţiunut doar 45 de minute, însă „bara” lui Păun, din ultimul minut de joc al primei reprize, anunţa deja că „lupii galbeni” vor schimba... foaia! Cel mai experimentat jucător al oaspeţilor - Claudiu Tudor deschide scorul la doar două minute de la reluare. Şi cum orice necaz nu vine singur, după un ceas de joc, „cocoşii” rămân în 10 oameni, prin eliminarea lui Stoian. În minutul 69, „găzarii”  majoreaza diferenţa de pe tabela de marcaj prin Jean Prunescu şi... zarurile au (cam) fost aruncate! Cel puţin după golul trei, marcat de Nini Popescu (min.81), este clar că aventura campioanei noastre judeţene s-a cam încheiat... * Vom reveni şi cu alte amănunte.