Minifotbal

Apelează 0729379596

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

chindia1689Etapa a 36-a a ligii secunde se derulează de-a lungul a trei zilei - de astăzi şi până luni, când este programat ultimul meci al rundei, în Trivale * Chindia Târgovişte joacă astăzi, de la ora 16,00, cu CS Afumaţi * Intră să vezi programul complet al etapei şi clasamentul la zi!


Etapa a 36-a
Sâmbătă, 19 mai
Ripensia Timişoara - Pandurii Târgu Jiu (11,00)
Metaloglobus Bucureşti - CS Baloteşti (13,30)
Chindia Târgovişte - CS Afumaţi (16,00)

Duminică, 20 mai, ora 11,00
Sportul Snagov - CS Mioveni
Foresta Suceava - Ştiinţa Miroslava
Luceafărul Oradea - ASU Poli Timişoara
Academica Clinceni - AFC Hermannstadt (12,30)

Luni, 21 mai, ora 18,00
FC Argeş Piteşti - Dunărea Călăraşi
ASA Târgu Mureş - UTA Arad 0-3
Dacia Unirea Brăila - Olimpia Satu Mare 3-0

Clasament
1.Călăraşi 35 28 5 2 73-22 89
2.Hermannstadt 35 24 10 1 61-12 82
3.Chindia 35 19 11 5 66-27 68
4.Afumaţi 35 19 8 9 48-29 62
5.FC Argeş 35 17 8 10 55-35 59
6.Clinceni 35 15 10 10 59-50 55
7.Poli Timişoara 35 16 6 13 49-40 54
8.Snagov 35 13 9 13 40-34 48
9.Baloteşti 35 13 8 14 51-62 47
10.Mioveni 35 12 10 13 49-43 46
11.Ripensia 35 12 9 14 67-54 45
12.UTA 35 11 11 13 56-49 44
13.Luceafărul 35 12 8 15 56-57 44
14.Metaloglobus 35 10 8 17 32-50 38
16.Pandurii 35 7 14 14 43-55 35
15.Brăila 35 9 7 19 61-70 34
17.Miroslava 35 9 7 19 40-64 34
18.Foresta 35 10 3 22 33-89 33
19.Tg.Mureş 34 9 4 21 38-76 31
20.Satu Mare 34 6 2 26 19-78 -30*
*penalizare decizie CDE FRF

Etapa a 37-a, penultima a sezonului
Sâmbătă, 26 mai, ora 11,00
Foresta Suceava - Sportul Snagov
Ştiinţa Miroslava - Luceafărul Oradea
ASU Poli Timişoara - Ripensia Timişoara
UTA Arad - Dacia Unirea Brăila
CS Afumaţi - Metaloglobus Bucureşti
Dunărea Călăraşi - Chindia Târgovişte (12,30)

Duminică, 27 mai, ora 14,30
CS Baloteşti - Academica Clinceni

Miercuri, 30 mai, ora 18,00
AFC Hermannstadt - CS Mioveni

Pandurii Târgu Jiu - ASA Târgu Mureş 3-0
Olimpia Satu Mare - FC Argeş Piteşti 0-3

Top marcatori
24 goluri: Alexandru (Călăraşi)
21 goluri: V.Rusu (Luceafărul)
18 goluri: B.Rusu (Hermannstadt)
16 goluri: Ndiaye (Ripensia), M.Matei (Suceava)
15 goluri: Cherchez (Chindia)
13 goluri: Ghenovici (Metaloglobus), D.Sorescu (Poli Timişoara)
12 goluri: C.Năstăsie (Mioveni), Florea (Chindia), Nica (Baloteşti)
11 goluri: Sîrbu (Tg.Mureş), Dumiter (Ripensia)
10 goluri: I.Năstăsie, Buhăescu (Piteşti), Barbu (Clinceni)
9 goluri: Honciu, L.Mihai (Chindia), Munteanu (Călăraşi)
8 goluri: M.Constantinescu (Clinceni), Frunză (Brăila), Marin (Miroslava), Rădescu (Mioveni), Curtuiuş, Hlistei, Buia (UTA), O.Herea (Baloteşti), Dedu (Afumaţi), Bădăuţă (Ripensia)
7 goluri: Roşu (Brăila), Dodoi (Pandurii), Lusamba (Satu Mare), M.Matei (Suceava), Dănăricu (Pandurii), Neguţ (Chindia), Borţoneanu, Buştea (Snagov), Blănaru (Hermannstadt)
6 goluri: Iacob (Tg.Mureş), A.Popa (Ripensia), Banyoi, Pop (Brăila), Nilă (FC Argeş)


Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează!

 

 

Horoscop

Înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru, te rugăm să citesti Politica Cookies și Politica de Confidențialitate. Detalii