1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

mecichindialaiasi12Pandurii remizează pe teren propriu, dar Metaloglobus o face la... Sibiu, acolo unde Hermannstadt! N-ar fi mare surpriză ca şi Brăila să vină pe... Dunăre, cu puncte de la Călăraşi! * Intră să vezi rezultatele de ieri şi clasamentul la zi! Plus prgogramul etapei viitoare!

 

Etapa a 35-a
Ştiinţa Miroslava - Sportul Snagov 2-3
(Săvoaia 2 - Huiban, Buştea, Gojnea)

AFC Hermannstadt - Metaloglobus Bucureşti 0-0

CS Afumaţi - FC Argeş Piteşti 1-1
(Tudorache - Buhăescu)

CS Baloteşti - Chindia Târgovişte 0-0

UTA Arad - Ripensia Timişoara 2-3
(Buia, Toma - Dumiter, Bădăuţă, Ungureanu)

Pandurii Târgu Jiu - Luceafărul Oradea 1-1
(Tudoran - V.Rusu)

ASU Poli Timişoara - Foresta Suceava 2-0
(Sorescu, Nicolae)

Astăzi, 17 mai, ora 18,00
Dunărea Călăraşi - Dacia Unirea Brăila
CS Mioveni - Academica Clinceni

Clasament
1.Călăraşi 34 27 5 2 71-22 86
2.Hermannstadt 35 24 10 1 61-12 82
3.Chindia 35 19 11 5 66-27 68
4.Afumaţi 35 19 8 9 48-29 62
5.FC Argeş 35 17 8 10 55-35 59
6.Clinceni 34 15 9 10 58-49 54
7.Poli Timişoara 35 16 6 13 49-40 54
8.Snagov 35 13 9 13 40-34 48
9.Baloteşti 35 13 8 14 51-62 47
10.Mioveni 34 12 9 13 48-42 45
11.Ripensia 35 12 9 14 67-54 45
12.UTA 35 11 11 13 56-49 44
13.Luceafărul 35 12 8 15 56-57 44
14.Metaloglobus 35 10 8 17 32-50 38
16.Pandurii 35 7 14 14 43-55 35
15.Brăila 34 9 7 18 61-68 34
17.Miroslava 35 9 7 19 40-64 34
18.Foresta 35 10 3 22 33-89 33
19.Tg.Mureş 34 9 4 21 38-76 31
20.Satu Mare 34 6 2 26 19-78 -30*
*penalizare decizie CDE FRF

Etapa a 36-a
Sâmbătă, 19 mai
Ripensia Timişoara - Pandurii Târgu Jiu (11,00)
Metaloglobus Bucureşti - CS Baloteşti (13,30)
Chindia Târgovişte - CS Afumaţi (16,00)

Duminică, 20 mai, ora 11,00
Sportul Snagov - CS Mioveni
Foresta Suceava - Ştiinţa Miroslava
Luceafărul Oradea - ASU Poli Timişoara
Academica Clinceni - AFC Hermannstadt (12,30)

Luni, 21 mai, ora 18,00
FC Argeş Piteşti - Dunărea Călăraşi
ASA Târgu Mureş - UTA Arad 0-3

Dacia Unirea Brăila - Olimpia Satu Mare 3-0

Top marcatori
22 goluri: Alexandru (Călăraşi)
21 goluri: V.Rusu (Luceafărul)
18 goluri: B.Rusu (Hermannstadt)
16 goluri: Ndiaye (Ripensia), M.Matei (Suceava)
15 goluri: Cherchez (Chindia)
13 goluri: Ghenovici (Metaloglobus), D.Sorescu (Poli Timişoara)
12 goluri: C.Năstăsie (Mioveni), Florea (Chindia), Nica (Baloteşti)
11 goluri: Sîrbu (Tg.Mureş), Dumiter (Ripensia)
10 goluri: I.Năstăsie, Buhăescu (Piteşti), Barbu (Clinceni)
9 goluri: Honciu, L.Mihai (Chindia), Munteanu (Călăraşi)
8 goluri: M.Constantinescu (Clinceni), Frunză (Brăila), Marin (Miroslava), Rădescu (Mioveni), Curtuiuş, Hlistei, Buia (UTA), O.Herea (Baloteşti), Dedu (Afumaţi), Bădăuţă (Ripensia)
7 goluri: Roşu (Brăila), Dodoi (Pandurii), Lusamba (Satu Mare), M.Matei (Suceava), Dănăricu (Pandurii), Neguţ (Chindia), Borţoneanu, Buştea (Snagov), Blănaru (Hermannstadt)
6 goluri: Iacob (Tg.Mureş), A.Popa (Ripensia), Banyoi, Pop (Brăila), Nilă (FC Argeş)

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează!

Horoscop

Înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru, te rugăm să citesti Politica Cookies și Politica de Confidențialitate. Detalii