Minifotbal

Apelează 0729379596

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

liga2chindia65Astăzi, de la ora 11,00, stadionul „Eugen Popescu” va fi gazda unui meci care nu mai merită alte prezentări, dacă vorbim de numele echipei vizitatoare - Hermannstadt Sibiu, finalista Cupei României! Intră să vezi rezultatele meciurilor disputate ieri, în cadrul etapei a 34-a, clasamentul la zi şi programul etapei intermediare de miercuri, 16 mai, ora 18,00!

 

Etapa a 34-a
Sportul Snagov - Academica Clinceni 1-1
(Şerban - Barbu)

Metaloglobus Bucureşti - CS Mioveni 2-1
(Ghenovici 2 - Vintilă)

FC Argeş Piteşti - CS Baloteşti 2-3
(Şerban, Grecu - Nica 2, Herea)

Luceafărul Oradea - UTA Arad 3-2
(V.Rusu 2, Ţegle - Roşca, D.Popa)

Foresta Suceava - Pandurii Târgu Jiu 3-2
(Matei, Stănescu, Turda - Munteanu, Lemac)

ASA Târgu Mureş - Dunărea Călăraşi 0-3

Ripensia Timişoara - Olimpia Satu Mare 3-0

Ştiinţa Miroslava - ASU Poli Timişoara 2-1
(Asăvoaiei, Bilia autogol - Nicolae)

Astăzi, de la ora ora 11,00
Chindia Târgovişte - AFC Hermannstadt
Dacia Unirea Brăila - CS Afumaţi

Clasament
1.Călăraşi 34 27 5 2 71-22 86
2.Hermannstadt 33 24 8 1 60-11 80
3.Chindia 33 19 9 5 65-26 66
4.FC Argeş 34 17 7 10 54-34 58
5.Afumaţi 33 17 7 9 45-27 58
6.Clinceni 34 15 9 10 58-49 54
7.Poli Timişoara 33 15 6 12 47-37 51
8.Baloteşti 34 13 7 14 51-62 46
9.Mioveni 34 12 9 13 48-42 45
10.Snagov 34 12 9 13 37-32 45
11.Luceafărul 34 12 7 15 55-56 43
12.Ripensia 34 11 9 14 64-52 42
13.UTA 33 10 11 12 51-46 41
14.Metaloglobus 34 10 7 17 32-50 37
15.Brăila 33 9 7 17 60-66 34
16.Pandurii 34 7 13 14 42-54 34
17.Miroslava 34 9 7 18 38-61 34
18.Foresta 34 10 3 21 33-87 33
19.Tg.Mureş 34 9 4 21 38-76 31
20.Satu Mare 34 6 2 26 19-78 -30*
*penalizare decizie CDE FRF

Etapa a 35-a, miercuri, 16 mai, ora 18,00
Ştiinţa Miroslava - Sportul Snagov (11,00)
AFC Hermannstadt - Metaloglobus Bucureşti (16,30)
CS Mioveni - Academica Clinceni
CS Afumaţi - FC Argeş Piteşti
CS Baloteşti - Chindia Târgovişte
UTA Arad - Ripensia Timişoara
Pandurii Târgu Jiu - Luceafărul Oradea
ASU Poli Timişoara - Foresta Suceava
Olimpia Satu Mare - ASA Târgu Mureş

Joi, 17 mai, ora 18,00
Dunărea Călăraşi - Dacia Unirea Brăila

Top marcatori
22 goluri: Alexandru (Călăraşi)
20 goluri: V.Rusu (Luceafărul)
18 goluri: B.Rusu (Hermannstadt)
16 goluri: Ndiaye (Ripensia), M.Matei (Suceava)
14 goluri: Cherchez (Chindia)
13 goluri: Ghenovici (Metaloglobus)
12 goluri: D.Sorescu (Poli Timişoara), C.Năstăsie (Mioveni), Florea (Chindia), Nica (Baloteşti)
11 goluri: Sîrbu (Tg.Mureş)
10 goluri: I.Năstăsie (Piteşti), Dumiter (Ripensia), Barbu (Clinceni)
9 goluri: Honciu, L.Mihai (Chindia), Buhăescu (FC Argeş), Munteanu (Călăraşi)
8 goluri: M.Constantinescu (Clinceni), Frunză (Brăila), Marin (Miroslava), Rădescu (Mioveni), Curtuiuş, Hlistei (UTA), O.Herea (Baloteşti)
7 goluri: Roşu (Brăila), Dodoi (Pandurii), Lusamba (Satu Mare), M.Matei (Suceava), Dănăricu (Pandurii), Dedu (Afumaţi), Bădăuţă (Ripensia), Neguţ (Chindia), Borţoneanu (Snagov), Blănaru (Hermannstadt), Buia (UTA)
6 goluri: Iacob (Tg.Mureş), A.Popa (Ripensia), Buştea (Snagov), Banyoi (Brăila), Nilă (FC Argeş)

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează!

Horoscop

Înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru, te rugăm să citesti Politica Cookies și Politica de Confidențialitate. Detalii