Minifotbal

Apelează 0729379596

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

meci42Astăzi, de la ora 11,00 - cu excepţia meciului de la Iaşi, sunt programate primele 6 meciuri ale etapei a 34-a * Reamintim că mâine, de la ora 11,00, Chindia Târgovişte va întâlni, pe stadionul „Eugen Popescu”, proaspăta finalistă a Cupei României - Hermannstadt Sibiu! * Intră să vezi programul complet al etapei şi clasamentul la zi!

 

Etapa a 34-a, sâmbătă, 12 mai, ora 11,00
Sportul Snagov - Academica Clinceni
Metaloglobus Bucureşti - CS Mioveni
FC Argeş Piteşti - CS Baloteşti
Luceafărul Oradea - UTA Arad
Foresta Suceava - Pandurii Târgu Jiu
ASA Târgu Mureş - Dunărea Călăraşi 0-3
Ripensia Timişoara - Olimpia Satu Mare 3-0
Ştiinţa Miroslava - ASU Poli Timişoara (13,00)

Duminică, 13 mai, ora 11,00
Chindia Târgovişte - AFC Hermannstadt
Dacia Unirea Brăila - CS Afumaţi

Clasament
1.Călăraşi 34 27 5 2 71-22 86
2.Hermannstadt 33 24 8 1 60-11 80
3.Chindia 33 19 9 5 65-26 66
4.FC Argeş 33 17 7 9 52-31 58
5.Afumaţi 33 17 7 9 45-27 58
6.Clinceni 33 15 8 10 57-48 53
7.Poli Timişoara 32 15 6 11 46-35 51
8.Mioveni 33 12 9 12 47-40 45
9.Snagov 33 12 8 13 36-31 44
10.Baloteşti 33 12 7 14 48-60 43
11.Ripensia 34 11 9 14 64-52 42
12.UTA 32 10 11 11 49-43 41
13.Luceafărul 33 11 7 15 52-54 40
14.Brăila 33 9 7 17 60-66 34
15.Pandurii 33 7 13 13 40-51 34
16.Metaloglobus 33 9 7 17 30-49 34
17.Miroslava 33 8 7 18 36-60 31
18.Tg.Mureş 34 9 4 21 38-76 31
19.Foresta 33 9 3 21 30-85 30
20.Satu Mare 34 6 2 26 19-78 -30*
*penalizare decizie CDE FRF

Etapa a 35-a, miercuri, 16 mai, ora 18,00
Ştiinţa Miroslava - Sportul Snagov (11,00)
AFC Hermannstadt - Metaloglobus Bucureşti (16,30)
CS Mioveni - Academica Clinceni
CS Afumaţi - FC Argeş Piteşti
CS Baloteşti - Chindia Târgovişte
UTA Arad - Ripensia Timişoara
Pandurii Târgu Jiu - Luceafărul Oradea
ASU Poli Timişoara - Foresta Suceava
Olimpia Satu Mare - ASA Târgu Mureş

Joi, 17 mai, ora 18,00
Dunărea Călăraşi - Dacia Unirea Brăila

Top marcatori
22 goluri: Alexandru (Călăraşi)
18 goluri: B.Rusu (Hermannstadt), V.Rusu (Luceafărul)
16 goluri: Ndiaye (Ripensia)
15 goluri: M.Matei (Suceava)
14 goluri: Cherchez (Chindia)
12 goluri: D.Sorescu (Poli Timişoara), C.Năstăsie (Mioveni), Florea (Chindia)
11 goluri: Sîrbu (Tg.Mureş), Ghenovici (Metaloglobus)
10 goluri: I.Năstăsie (Piteşti), Dumiter (Ripensia), Nica (Baloteşti)
9 goluri: Honciu, L.Mihai (Chindia), Barbu (Clinceni), Buhăescu (FC Argeş), Munteanu (Călăraşi)
8 goluri: M.Constantinescu (Clinceni), Frunză (Brăila), Marin (Miroslava), Rădescu (Mioveni), Curtuiuş, Hlistei (UTA)
7 goluri: Roşu (Brăila), Dodoi (Pandurii), Lusamba (Satu Mare), M.Matei (Suceava), Dănăricu (Pandurii), Dedu (Afumaţi), Bădăuţă (Ripensia), Neguţ (Chindia), O.Herea (Baloteşti), Borţoneanu (Snagov), Blănaru (Hermannstadt), Buia (UTA)
6 goluri: Iacob (Tg.Mureş), A.Popa (Ripensia), Buştea (Snagov), Banyoi (Brăila), Nilă (FC Argeş)
5 goluri: V.Pop (Satu Mare), Codoban (Luceafărul), Requin (Suceava), Florescu (Mioveni), Dîlbea, Petrescu (Sibiu), Gliga (Clinceni), Buhăcianu (Miroslava), Pop (Brăila), Costin (FC Argeş), Kanda, Pană (Călăraşi)

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează!

Horoscop