meci9Ieri, s-au jucat primele două meciuri ale etapei a 33-a, din liga secundă * La Mioveni, gazdele au reuşit, pe final, să întoarcă rezultatul, după ce oaspeţii au condus la pauză cu 2-0!

La Mioveni am fost la un pas de surpriza etapei, după ce Chiacu a marcat de două ori, astfel că oaspeţii au intrat în avantaj, la vestiare * După pauză, lucrurile au revenit la „normal” iar gazdele au marcat la doar trei minute de la revenire, iar pe final - în 12 minute - au schimbat tabela de marcaj, în două rânduri * Astăzi sunt programate alte trei întâlniri, urmând ca mâine, de la aceeaşi oră, să se dispute meciul rundei, cel dintre Chindia şi Sepsi, de al cărui rezultat depinde în mare măsura situaţia din fruntea clasamentului * Rezultatele zilei, clasamentul actualizat, programul complet al meciurilor care urmează şi topul marcatorilor

Etapa a 33-a
CS Baloteşti - Olimpia Satu Mare 1-0 (1-0)
(Nica)

CS Mioveni - Academica Clinceni 3-2 (0-2)
(Florescu, I.Stoica, Nilă - Chiacu 2)

Astăzi, 6 mai
Foresta Suceava - Luceafărul Oradea (11,00)
Metalul Reşiţa - FC Braşov (11,30)
Poli Timişoara - Dunărea Călăraşi (17,00)

Duminică, 7 mai, ora 11,00
Chindia Târgovişte - Sepsi Sf.Gheorghe

Nu se dispută: CSM Rm.Vâlcea - CS Afumaţi 0-3 şi UTA Bătrâna Doamnă Arad - Unirea Tărlungeni 3-0

26 goluri: Chipirliu (Juventus)
20 goluri: Hadnagy (Sepsi), Petre (Arad)
16 goluri: CHERCHEZ (Chindia)
14 goluri: Blănaru (Timişoara)
12 goluri: Arnăutu (Oradea)
11 goluri: Cl.Herea (Baloteşti), M.Matei (Oradea)
10 goluri: Vlada (Afumaţi)
9 goluri: HONCIU (Chindia)
8 goluri: Muntean (Satu Mare), Antohi (Clinceni), Bădăuţă (Timişoara), NEGUŢ (Chindia), Buhăescu (Juventus)
7 goluri: Şt.Grigorie (Braşov), Bădăluţă (Timişoara), Onicaş (Satu Mare), Kanda (Călăraşi), Rusu (Suceava), Roşu (Brăila), C.Năstăsie (Mioveni)
6 goluri: Sburlea, Manole (Braşov), Muntean, Pop (Satu Mare), Ayza, I.Stoica (Mioveni), V.Mihai (Tărlungeni), Curtuiuş (Arad), Neagu (Brăila), Bujor (Sepsi), V.Andrei (Baloteşti)
5 goluri: Man (Arad), Fl.Costea (Rm.Vâlcea), Neagu, Ştefan, Coman (Clinceni), Istrati (Braşov), Dina (Rm.Vâlcea), Dumitriu (Suceava), Păcurar (Oradea), Buduroi (Reşiţa), Birău (Timişoara), Rădescu, Staicu (Mioveni), Licu (Călăraşi), Puşcaşu (Brăila)
4 goluri: Călinţaru (Juventus), Predescu (Clinceni), Pană (Satu Mare), Şandru, Puşcaş (Călăraşi), Andrei (Baloteşti), Ene (Sepsi), Skraparas, Staicu, Ayza (Mioveni)

Dacă ţi-a plăcut ştirea noastră şi crezi că ar putea prezenta interes şi pentru alte persoane, am aprecia dacă ai distribui acest articol.