5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

fcromania0121”Un gol, un minut, un punct”... Atât a lipsit echipei noastre, FC România, pentru a promova în liga a 8-a! Concluzia aparține fanilor formației din Londra și pe care am preluat-o, pentru că redă, perfect, lipsa de șansă a băieților noștri. A fost un sezon epuizant, greu, cu mai bine de 50 de jocuri... Noi, continuăm să sperăm și să fim alături! Hai, FC România!

 

FC România a fost la doar un pas de promovare! Am sperat că românii vor putea face pasul spre liga a 8-a. Din nefericire…nu a fost să fie! Dacă ne uităm în urmă, observăm că este al treilea an, consecutiv, în care FC România termină pe locul 3. Acum însă a fost mai aproape ca niciodată de promovare. Puțin a lipsit pentru ca băieții lui Ionuț Vintilă să se bucure de reușită. A picat acel gol, în minutul 90, marcat de Basildon, în fața celor de la Redbridge, prin care s-a consfințit promovarea lor și nu a noastră...

A fost un sezon greu... Cu multe jocuri în campionat, Cupa Angliei, plus alte două cupe ale ligii... Jocuri multe, efort susţinut şi oboseală peste care băieţii lui Ionuţ Vintilă au fost nevoiţi să treacă… Să nu uităm că de multe ori fotbaliştii noştri veneau la meci după o zi pe care o începeau la 4-5 dimineața… Atunci plecau la muncă, iar seara încercau să dea tot ce este mai bun. Nu vrem să găsim scuze, ne dorim însă doar să spunem lucruri… mai puțin știute…

Cu toții trebuie să știm că fotbaliștii de la FC România au făcut tot ce le-a stat în putere pentru promovare!

Ce se va întâmpla cu FC România de acum încolo? Greu de spus! Există o posibilitate, ce-i drept redusă, ca echipa noastră să primească o invitație din partea Federației, de a juca în liga a 8-a. După cum bine știți, cea mai bună formație de pe locul 3, din toate ligile, va beneficia de acest…drept. Din păcate, românii sunt momentan pe locul 2, în acest clasament, cu formațiile de pe treapta a treia… Vom aștepta și vom spera, alături de FC România. În maximum o lună, o lună și jumătate…ar trebui să aflăm dacă FC România va juca sau nu în Liga a 8-a. Până atunci însă, promitem să revenim cu informații mai puțin știute despre istoria de 13 ani a echipei noastre, FC România!

Mereu alături de voi, băieți!

Hai, FC România!

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează!

Înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru, te rugăm să citesti Politica Cookies și Politica de Confidențialitate. Detalii