0.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (2 voturi)

001csmbaschet12CSM Târgoviște este condusă cu 2-0 de către ICIM Arad, după primele două meciuri din sferturile de finală ale Ligii Naționale de Baschet feminin. Nu scorul general surprinde, cât prestația târgoviștencelor, mai ales în meciul doi! Doar o minune o mai poate califica pe CSM!

ICIM Arad - CSM Târgoviște (meciul 2) 56-37 (15-14, 12-16, 17-5, 12-2)! Când bifezi doar un singur coș, în 10 minute, ceva pare să fie în neregulă! Și dacă mai adăugăm faptul că în repriza secundă CSM Târgoviște a marcat doar... 7 puncte, nicio explicație nu-și mai are rostul!

Meciurile 3 și 4 se vor juca în Sala Polivalentă vineri și duminică (12 și 14 aprilie), dar este greu de crezut că CSM Târgoviște mai poate drege... busuiocul, mai ales că se joacă după sistemul ”cel mai bun din 5, primul la 3 victorii”!

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează.