1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

csmbrasov23Dambovitapenet, Volei / CSM Târgoviște reușește o victorie importantă, ieri, pe terenul liderului! A fost 3-2, pentru CSM, în duelul cu Rapid București! Acum, pentru voleibalistele noastre urmează un alt meci de primă clasă, pentru că la Târgoviște vine Alba Blaj! Succes, CSM Târgoviște!

”Victorie incredibilă pentru voleibalistele noastre! Într-o seară plină de emoții și suspans, echipele de pe primul și al doilea loc din Campionatul Național de Volei Feminin, Divizia A1, s-au întâlnit pe terenul din Giulești pentru a lupta în obținerea victoriei. CS Rapid București, echipa de pe primul loc era considerată favorită, însă voleibalistele noastre au demonstrat că nu trebuie subestimate. Meciul a început în forță, ambele echipe dând tot ce aveau mai bun. Echipa noastră a arătat o determinare și o voință de fier, reușind să revină după ce adversarele au câștigat primele două seturi. Cu toate acestea, CS Rapid București nu s-a lăsat intimidată și a continuat să ridice probleme în seturile ce au urmat, însă după o luptă aprigă, ducem partida setul decisiv. Setul final a fost unul plin de tensiune și spectacol. Voleibalistele de la ambele echipe au oferit atacuri impresionante și apărări incredibile. În cele din urmă, CSM Târgoviște a reușit să obțină punctele necesare pentru a câștiga setul decisiv și meciul, învingând echipa CS Rapid București cu scorul final de 3-2.”  - Sursa: CSM Târgoviște