1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

soranacirstea8După două ore şi 18 minute, Sorana Cîrstea s-a calificat în turul 2 al turneului de la Shenhzen (CHN). Vezi cu cine va juca următorul meci!
Sorana Cîrstea (79WTA) a trecut greu de slovaka Kristina Kucova (SVK, 81WTA), după ce în primul set, câştigat extrem de lejer, jucătoarea noastră ne dăduse impersia că va avea o misiune simplă. După 6-3, slovaca a revenit, a egalat la steuri, după 6-4 şi s-a intrat în „decisiv”. Ceva mai agresivă, Sorana a reuşit să se impună cu 6-4, asigurându-şi prezenţa în turul următor, unde va avea un adversar extrem de greu - favorita numărul 1, poloneza A.Radwanka, care nu vedem cum ar putea fi învinsă, mâine, în zori, de către chinezoaica Y.Duan (104WTA). Tot mâine dimineaţă, de la ora 6,30, în primul tur: Simona Halep (favorita 2) vs Jelena Jankovic (SRB, 54WTA)