necsoiu11123Sâmbătă, pe traseul de la Lazarea s-a desfăşurat etapa a 6-a, finală, a Campionatului Naţional Individual de Motocros 2017 * Doi morenari au urcat pe podiumul final!

Pe traseul de la Lazarea s-a desfăşurat ultima etapă a Campionatului Naţional Individual de Motocros 2017. La clasa MX2 amatori - Romulus Necşoiu (Flacăra Moreni) a terminat, după cele două manşe, pe locul 3, cu 40p, după Zsolt Okos (Steaua) 50p şi Sziland Antal (Csiki Enduro Harghita) 44p * În clasamentul general al clasei MX2, Romulus Necşoiu a terminat pe locul 3, cu 157 de puncte, intrând în posesia medaliei de bronz * La MX2 juniori, Dacian Dăuş (Flacăra Moreni) a terminat campionatul pe locul 3, cu 190 de puncte. Pe locul 6 - aceeaşi clasă - Ioana Fieraru (Flacăra Moreni) 46p.

Foto (simcat.ro): Romulus Necşoiu