1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

youngboysconstantaIeri, la Oradea, s-au desfășurat primele trei etape ale Grupei D, de la Turneul Final al Campionatului Național de Minifotbal! De la ora 22:00, Young Boys a susținut un meci dramatic! Băieții noștri au reușit să marcheze cu un om mai puțin pe teren, după care a început… ”potopul”! Rezultatele de ieri, programul de azi și clasamentul, la zi! Succes, Young Boys!

Young Boys trage tare! Aseară, în ultimul meci al zilei în Grupa D, târgoviștenii au reușit să câștige toate punctele puse în joc, în fața celor de la Sistema Arad. S-a terminat 4-1, după ce, atenție, la pauză scorul era egal, 0-0! Repriza secundă a însemnat și o descătușare pentru băieții noștri, care au marcat de patru ori! Soarta jocului s-a schimbat după ce Nedelea a văzut ”roșu” în fața ochilor! Colegii de echipă s-au mobilizat exemplar și nu doar că nu au primit gol în minutele de penalitate, dar au reușit chiar să marcheze. A fost un meci greoi, cu multe faulturi, dovadă stând și cele șapte faulturi făcute de arădeni! Așa că Young Boys a marcat două goluri din lovituri de la 9 metri. Golul de onoare al celor de la Sistema a venit la chiar ultima fază a meciului, dintr-o lovitură de pedeapsă.