fazaminifotbal199990Golul serii ne-a fost oferit de Vlad Georgescu (TIV), după o pasă excelentă venită de la portarul Radu Ungureanu! Ionuț Radu (Divertis) a fost marcatorul serii, cu opt goluri! Brănești nu avea cartonaș galben primit în acest sezon și a luat două în primele opt minute! Divertis a marcat de 10 ori în poarta celor de la Red Devils, cu o echipă complet schimbată!

Seara spectaculoasa in Superliga Bergenbier! În deschidere am avut meciul Young Boys – Micro II! Oaspetii au deschis scorul prin Victor Iancu, cel care a reusit sa il mai invinga inca o data pe Constantin Chivulescu, alias Tica. La pauza, tabela arata 2-2. In partea secunda, Young Boys a trecut la carma partidei si a mai marcat de doua ori.

Despre meciul Hooligans – United nu dorim a spune prea multe... In afara de faptul ca gazdele au dominat acest joc, fara probleme. Poate si pentru ca la United a fost... “seceta” de jucatori... In plus, in echipa si-au facut aparitia fotbalisti care nu ar fi avut ce sa caute in teren sau pe foaia de arbitraj...

Meci frumos oferit de TIV si Branesti, dincolo de nervi si...reprosuri! Golul serii a fost reusit de nimeni altul decat Vlad Georgescu, cel pe care l-am desemnat JUCATORUL ETAPEI, saptamana trecuta. Portarul Radu Ungureanu l-a servit ...excelent, exact in fata portii adverse si, fara sa stea pe ganduri, Vlad a marcat, fara emotii! In rest, echipa a jucat bine si cu siguranta ramane principala rivala pentru Young Boys.

In ultimul meci al zilei s-au intalnit Red Devils si Divertis . A fost un meci in care campioana a marcat de ...12 ori. De 10 ori in poarta adversa si de doua in proprie plasa. Am remarcat revenirea in teren a lui Alex Iordache, de altfel singurul jucator care mai face parte din lotul care castiga titlul de campioana, sezonul trecut! Ionut Radu a fost omul serii, cu opt reusite! Felicitari!

Young Boys – Micro II 4-2
Hooligans – United 9-3
Branesti – TIV 1-4
Red Devils – Divertis 4-10

1.Young Boys 11 10 1 0 36-7 31
2.Tiv All Stars 11 8 1 2 50-21 25
3.Hooligans 11 5 1 5 39-46 16
4.Divertis 11 4 3 4 42-33 15