fazaminifotbal199990

Seară cu patru meciuri frumoase! Așa am putea descrie, într-o singură propoziție, ce s-a întâmplat, astăzi, în Cupa României, la minifotbal, la baza Hooligans Pub, din Târgoviște! Vezi rezultatele, clasamentele și informații de la toate cele patru jocuri!

Grupa A
Seara a fost deschisă de meciul Hooligans – The Saints. Ambele formații aveau șanse la calificare... daca băteau! În cele din urmă s-au impus cei de la The Saints, cu 3-1, grație golurilor marcate de Mîndru -2 și Badea. De partea cealaltă a marcat Godinac. A fost un meci cu...de toate... De la goluri, până la cartonașe... galbene și roșii!

După victoria celor de la The Saints, meciul doi avea o și mai mare miza! Atât Micro II, cât și Pro Activ aveau șanse la calificare! Fiecare trebuia să învingă! Și primii care au marcat au fost cei de la Pro Activ. Ba mai mult, cu patru minute înainte de final Pro Activ era calificată. Doar că Micro II a… turat motoarele și a marcat de trei ori, întorcând scorul de la 0-1, la 3-1! Marcatori: Iancu – 2, Bicher, respectiv Alin Gămănescu.

Grupa B
Pro Patria – Vikingii a fost un meci fără miză, jucându-se doar pentru ….orgoliu sau…glorie! Curios, în minutul 26 scorul era 0-0, pentru ca la final să fie 9-0 pentru vikingi! Marcatori: Petcu – 3, Bucur Robert – 2, Diță – 2, Ciomag, Moțoi.

Meciul serii a fost Young Boys – Dedeman. Ambele formații aveau șanse la locul 1. A fost însă un joc la discreția celor de la Young Boys. Fără a fi acuzați de subiectivism, trebuie să spunem: astăzi, Young Boys a jucat mult mai bine. Dedeman putea profita… de greșelile adversarilor… Dar n-a fost să fie… Au ratat două lovituri de la 9 metri. S-a terminat 6-2! Marcatori: Dinu, Enescu, Pahonțu, Șerban, Pătru, Albu / Oprescu, Posta.

PRO PATRIA – VIKINGII 0-9
YOUNG BOYS – DEDEMAN 6-2