2.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

judo23Doi târgovişteni pe podiumul laureaţilor la Campionatele Naţionalele Individuale de judo U23, care s-au desfăşurat la Tr.Severin

Se pare că plecarea lui Daniel Natea la Dinamo, n-a afectat prea mult judoul târgoviştean! La finalele CN Individuale de la Tr.Severin U23, pe podiumul categoriei +100kg au urcat doi judoca de la CS Târgovişte (antrenor Ilie Torcică). Mădălin Oprinoiu a cucerit medalia de argint, după ce în finală a fost învins de Mircea Croitoru (Poli Iaşi). În sferturi, Mădălin l-a eliminat pe Andrei Zaharia (CFR CSŞ CSM Ploieşti), iar în semifinale a trecut de Robert Nagy (CSU Arad). A doua prezenţă târgovişteană pe podiumul categ.+100kg, a fost bifată de Valentin Negoiescu. În sferturi, târgovişteanul l-a învins pe David Nagy (CSŞ Gloria Arad), pentru ca în semifinale să dea peste Mircea Croitoru, de care a fost învins. În meci decisiv pentru medalia de bronz, Valentin l-a învins prin ippon pe ploieşteanul Andrei Zaharia.

Foto (facebook): Podiumul categoriei +100kg, cu Mădălin Oprinoiu şi Valentin Negoiescu - cu antrenorul Ilie Torcică