1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

echipavalealunga22Din cele 28 de echipe care au luat startul în sezonul 2016-2017, în Liga a 6-a, doar 25 au intrat “în iarnă”! Câte vor ajunge în primăvară? Cine va promova la finele sezonului? Întrebări la care vom afla răspunsul abia în primăvară…

La finele sezonului de toamnă, în cele două serii ale Ligii a 6-a, pe locuri promovabile se află Sportul Voineşti - seria Nord, Publirex Ciocăneşti II şi Dentaş Tărtăşeşti - seria Sud * “Agitaţia” pare mai mare în seria Nord, acolo unde 4-5 echipe au şanse reale de a ajunge în Onoare, dar să nu omitem faptul că şi baza materiala este unul dintre criteriile care vor influenţa enorm “confirmarea” promovării * Cele mai bune atacuri: FC Aninoasa II cu 50 de goluri marcate (3,85 pe meci sau un gol marcat la un interval de 24 de minute) - seria NORD şi Publirex Ciocăneşti II cu 68 de goluri marcate (6,80 pe meci sau un gol marcat la un interval de doar 13 minute de joc) - seria SUD * Cele mai bune apărări: Viitorul Valea Lungă cu doar 19 goluri primite (1,46 pe meci sau un gol primit la un interval de o oră de joc) - seria NORD; Publirex Ciocăneşti II şi Dentaş Tărtăşeşti II cu câte 18 goluri primite (1,8 pe meci sau un gol primit la un interval de 50 de minute de joc) * Iată cum arată clasamentele celor două serii la finele turului:

11.Conţeşti 10 0 0 10 24-120 0

Foto (arhivă): Viitorul Valea Lungă - echipa cu cea mai bună apărare din Liga a 6-a