gabipetre3478Morenarul marchează al cincilea gol pentru Mutignano! Gabriel Petre demonstrează, încă o dată, că este la a doua tinerețe și că mai are de spus multe, în fotbalul italian! Vă prezentăm câteva informații despre ultimul rezultat al echipei sale și poziția în clasament.

San Gregorio - Mutignano 2-1 (1-1). Gazdele au deschis scorul în minutul 20, dar Gabriel Petre a restabilit egalitatea la doar trei minute. Golul victoriei gazdelor a venit după pauză (min. 49), astfel că Mutignano n-a reuşit să plece măcar cu un punct mare din deplasarea de la San Gregorio. A fost al cincilea gol pentru morenar, la Mutignano - două cu Tosicia (2-0, etapa a 19-a), două cu Rosetana (2-2, etapa a 21-a) şi unul cu San Gregorio (1-2, etapa de duminică). În clasament, după 22 etape, Mutignano ocupă locul 15, cu doar 19 puncte, însă la 3 puncte de... ieşirea din play-out!

Astăzi, de la ora 16,00 (ora României), Mutignano are şansa să iasă din zona play-out-ului, urmând să primească vizita celor de la Sant Omero Palmense (locul 13, cu 22 puncte).

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează.