barboiupahontu8899Unul dintre jocurile cheie pentru locul secund în serie a adus faţă în faţă pe Emblem şi Bergsoy. Gazdele - fără Alex Bărboiu în poartă, au plecat, din start, cu un handicap. Vezi ce a făcut formația norvegiană la care joacă dâmbovițenii Bărboiu și Pahonțu.

Emblem - fără Bărboiu pe linia porţii, dar cu Sorin Pahonţu în teren, a fost învinsă cu 2-1 de către Bergsoy, într-un meci care poate decide ocupanta locului 2 în seria Ligii a 4-a norvegiene. Practic, meciul s-a încheiat în minutul 22: oaspeţii au deschis scorul rapid, în minutul 7 - prin Tepuric, gazdele au egalat şapte minute mai târziu prin Steffensen, pentru ca Marcinkevicius să închidă tabela pentru Bergsoy. După 15 etape, în clasament: Aalesund II 42p, 2.Bergsoy 39p, 3.Emblem 37p. Vineri, 28 septembrie, de la ora 18,30, încă un meci extrem de greu pentru Bărboiu şi Pahonţu: Aalesund II vs Emblem!

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează!