andreivanrapidvienaCinci minute! De atât a avut nevoie Andrei Ivan pentru a marca primul gol într-un joc oficial, în Austria, la noua lui echipă, Rapid Viena! El a fost cel care a deschis scorul! Vezi, detalii despre partidă și reușita morenarului.

Astă-seară, de la ora 21:20, a început meciul dintre FC Kufstein și Rapid Viena, contând pentru turul 1 în Cupa Austriei, la fotbal. Este, de altfel, primul joc oficial al sezonului pentru Rapid Viena, echipa lui Andrei Ivan. Ei bine, morenarul a avut nevoie de doar cinci minute pentru a marca primul gol.

Partida este în desfășurare. Scor 0-2. Vom reveni cu informații.

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/EPViitor/ sau înscrie-te în grupul Educație pentru viitor - https://www.facebook.com/groups/176658752996841/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează!