laurentiu reghecampf221După victoria în fața celor de la Hatta,  Al Wahda - pregătită de Laurenţiu Reghecampf şi Cristinel Ţermure a preluat conducerea în Premier League!

Greu, dar până la urmă Al Wahda - echipa lui Reghecampf şi Ţermure a obţinut cele 3 puncte la Hatta, unicul gol fiind marcat dintr-o lovitură de pedeapsă, în minutul 72: Hatta - Al Wahda 0-1 (0-0) * După 16 etape, în clasament: 1.Al Wahda 36p, 2.Al Ain 35p. Cele două echipe se vor întâlni în sferturile de finală - Cupa Emiratelor, pe 16 februarie. Următorul meci în Premier League este programat pe 23 februarie, acasă, cu Shabab Al Ahli (locul 6, cu 20p) * Între timp, Al Wahda va juca primele două meciuri din grupa B - Liga Campionilor Asiei: pe 12 februarie - cu Lokomotiv Taşkent (Uzbekistan - în deplasare) şi pe 19 februarie - cu Al Duhail (Qatar - acasă). Din grupa B mai face parte Zob Ahan (Iran).

Foto („prosport.ro”): Laurenţiu Reghecampf