gabipetre3478Gabriel Petre revine pe lista marcatorilor cu o dublă pentru Spoltore Calcio, iar Adrian Pătulea egalează pentru Pafos.

GABRIEL PETRE - titular în partida susţinută de Spoltore Calcio, în deplasare, la Raiano, a revenit pe lista marcatorilor cu o dublă. Morenarul a deschis tabela de marcaj în minutul 41 şi a închis-o în mintul 69: Raiano - Spoltore 1-3. În topul marcatorilor, Petre ocupă locul 6, cu 13 reuşite, lider fiind Lalli (Chietti) cu 22 goluri. Spoltore Calcio continuă să ocupe locul secund în serie B - Promozione, Abruzzo, cu 62 puncte, după Chietti care totalizează 74p * Etapa viitoare, 18 martie: Spoltore Calcio - Casalbordino (locul 14, cu 30p)

ADRAIN PĂTULEA a restabilit egalarea pentru Pafos, în minutul 18, în deplasarea de la Ayia Napa. La final: Ayia Napa - Pafos 2-3. În clasamentul Ligii secunde din Cipru: 1.Alki 60, 2.Pafos 56p * Etapa viitoare, 18 martie: Paralimni (locul 4, cu 43p) vs Pafos.