Minifotbal

Apelează 0729379596

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

meci29„CRONICA” UNEI „MORŢI”... ANUNŢATE! Din păcate, „găzarii” s-au ţinut de cuvânt şi nu s-au prezentat la Răcari, un lucru pe care chiar că nu l-am înţeles, indiferent de „motivarea” oaspeţilor! Gaz Metan Finta este şi la a doua neprezentare la juniori! Vezi rezultatele, complete şi clasamentele, actualizate.

 

Seria NORD / Etapa a 15-a
Luceafărul revine pe prima poziţie, după victoria la scor cu Raciu, profitând de reuşita doar la limită a Sportului Voineşti, în „Groapă” - la Adânca * Săcuieni câştigă la Pietroşiţa, iar Gura Ocniţei „satelitul” Olimpicilor - la Matraca...

Voinţa Pietroşiţa - Voinţa Săcuieni 1-2
Unirea Lucieni - Viitorul Ocniţa 3-2
Luceafărul Dărmăneşti - Pomicola Raciu 7-2
Voinţa Buciumeni - Viitorul Răzvad 4-2
Sportul Runcu - Voinţa Bezdead 4-1
AS Ulmi - Săgeata Gura Ocniţei 1-2
ASG Doiceşti - Flacăra Şuţa Seacă 2-2
Voinţa Tătărani - Victoria Comişani 3-2
Voinţa Adânca - Sportul Voineşti 2-3

Clasament
1.Dărmăneşti 15 13 1 1 76-26 40
2.Voineşti 15 13 1 1 64-17 40
3.Tătărani 15 11 2 2 50-24 35
4.Runcu 15 9 3 3 48-30 30
5.Ulmi II 15 10 0 5 42-27 30
6.Şuţa Seacă 15 9 3 3 43-20 30
7.Raciu 15 8 1 6 50-31 25
8.Răzvad 15 7 2 6 46-30 23
9.G.Ocniţei 14 7 1 6 31-21 22
10.Adânca 15 7 1 7 34-47 21*
11.Bezdead 15 6 0 9 39-44 18
12.Doiceşti 14 5 2 7 42-33 17
13.Buciumeni 15 5 2 8 29-38 16*
14.Pietroşiţa 15 3 1 11 19-62 10
15.Săcuieni 15 3 1 11 29-84 10
16.Comişani 15 3 0 12 19-64 9
17.Lucieni 15 2 0 13 24-41 6
18.Ocniţa 15 1 1 13 20-67 4
*penalizare 1p - decizie CCD

Etapa a 16-a, 19 noiembrie
Voinţa Săcuieni - Unirea Lucieni
Voinţa Pietroşiţa - Sportul Runcu
Flacăra Şuţa Seacă - Olimpicii Ulmi II
Sportul Voineşti - Voinţa Tătărani
Victoria Comişani - ASG Doiceşti
Pomicola Raciu - Voinţa Adânca
Viitorul Răzvad - Luceafărul Dărmăneşti
Viitorul Ocniţa - Voinţa Buciumeni
Săgeata Gura Ocniţei - Voinţa Bezdead

Seria SUD / Etapa a 15-a
CS Răcari se distanţează şi cu siguranţă că va mai cîştiga încă un „pas” în faţă! Gaz Metan este la a doua neprezentare la juniori - ceea ce duce la penalizări în clasamentul seniorilor! * Libertatea Urziceanca ratează victoria la Mircea Vodă şi Urban Titu II se... vede din „umbră”!

Unirea 2016 Răcari - Gaz Metan Finta 3-0 (N)
Săgeata Branişte - Publirex Ciocăneşti 7-2
Luceafărul Bolovani - Viitorul Gheboaia 3-3
Viitorul Mircea Vodă - Libertatea Urziceanca 3-3
Olimpia Mărceşti - Flacăra Ghineşti 6-1
Unirea Nucet - Urban Titu II 0-4
Unirea Sl.Moară - Voinţa Podu Rizii 5-0
Fulgerul Lunguleţu - Viitorul Dobra 1-3
ACS Tărtăşeşti stă

Clasament
1.Răcari 14 12 0 2 65-11 36
2.Finta 14 11 0 3 61-22 33
3.Urziceanca 15 9 4 2 43-26 31
4.Tărtăşeşti 14 10 1 3 48-32 31
5.Titu II 14 9 0 5 44-29 28
6.Bolovani 14 7 2 5 33-30 23
7.Dobra 14 7 1 6 42-45 22
8.Gheboaia 15 7 1 7 30-33 22
9.Podu Rizii 14 6 0 8 24-33 18
10.Sl.Moară 14 6 0 8 31-42 18
11.Braniştea 14 5 2 7 43-51 17
12.Nucet 4 5 1 8 37-44 16
13.Mărceşti 14 5 1 8 32-41 16
14.Lunguleţu 14 4 0 10 42-51 13
15.Ciocăneşti 14 4 1 9 21-43 12*
16.Ghineşti 14 3 1 10 18-48 10
17.Mircea Vodă 14 2 2 10 21-48 8
*penalizare 1p - decizie CCD

Etapa a 16-a, 19 noiembrie
Gaz Metan Finta - Săgeata Branişte
Unirea 2016 Răcari - Olimpia Mărceşti
Voinţa Podu Rizii - Unirea Nucet
ACS Tărtăşeşti - Fulgerul Lunguleţu
Viitorul Dobra - Unirea Sl.Moară
Viitorul Gheboaia stă
Libertatea Urziceanca - Luceafărul Bolovani
Publirex Ciocăneşti - Viitorul Mircea Vodă
Urban Titu II - Flacăra Ghineşti

Seria VEST / Etapa a 13-a
Dinamo Odaia Turcului şi Voinţa Vişina merg „cap la cap”, liderul având însă un golaveraj care îi asigură prezenţa pe prima treaptă * Olimpia Morteni face scor la Picior de Munte şi ţine aproape 

FC Potlogi - Unirea Cobia 8-6
AS Corbii Mari - Viitorul Burduca 4-0
Voinţa Vişina - Sportul Mogoşani 10-1
Viitorul Odobeşti - Voinţa Ioneşti 5-2
Viitorul Găeşti - Spicul Jugureni 1-1
Viitorul Straoşti - Dinamo Odaia Turcului 0-2
PCM Ungureni - Petrolul Răscăieţi 4-1
Olimpia Picior de Munte - Olimpia Morteni 1-6

Clasament
1.Vişina 13 10 1 2 71-23 31
2.Odaia Turcului 13 10 1 2 51-27 31
3.Morteni 13 10 0 3 47-23 30
4.Potlogi 13 8 1 4 53-35 25
5.Cobia 13 8 1 4 44-35 25
6.Jugureni 13 7 3 3 39-30 24
7.Ungureni 13 7 2 4 43-27 23
8.Odobeşti 12 7 2 3 38-28 23
9.Răscăieţi 13 5 2 6 30-31 17
10.Picior de Munte 13 5 2 6 31-35 17
11.Corbii Mari 12 6 1 7 25-23 13
12.Mogoşani 13 4 0 9 26-49 12
13.Ioneşti 13 3 0 10 16-39 9
14.Găeşti 13 2 1 10 29-71 7
15.Burduca 11 1 2 8 12-51 5
16.Straoşti 13 1 1 11 30-58 4

Etapa a 14-a, 19 noiembrie
AS Corbii Mari - Olimpia Picior de Munte
Viitorul Burduca - FC Potlogi
Unirea Cobia - Voinţa Vişina
Sportul Mogoşani - Viitorul Odobeşti
Voinţa Ioneşti - Viitorul Găeşti
Spicul Jugureni - Viitorul Straoşti
Dinamo Odaia Turcului - PCM Ungureni
Petrolul Răscăieţi - Olimpia Morteni

comments

Horoscop