mingefotbalAmical / Cu doar câteva minute în urmă, s-a încheiat meciul de pregătire de la Ghimbav, dintre Chindia Târgoviște și Viitorul Constanța. Vă prezentăm rezultatul final și câteva date statistice de la meci! S-au marcat tot patru goluri, la fel ca în primul amical al târgoviștenilor.

Viitorul Constanța - Chindia Târgoviște 3-1 (3-0). Dacă în meciul cu Academica Clinceni, Chindia marca de trei ori, în doar cinci minute, astăzi, târgoviștenii au primit trei goluri în vreo... 16 minute (18, 30, 34)! Golul Chindiei a fost înscris cu trei minute înainte de final.

Șuturi la poartă 16-14, din care pe spațiul porții 7-6; cornere 4-4; atacuri 115-75, din care reușite 77-59; cartonașe galbene 1-0.