3.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (2 voturi)

meci801liga5Liga 4, locul 6 / Ei bine, nu chiar din... „4 în 4”, precum anii olimpicii, ci din „3 în 3”, în serii alternative de reuşite sau înfrângeri. Olimpicii Ulmi a început cu o serie bună, de trei meciuri fără înfrângere - Mătăsaru, Petrolul, Bucşani, după care a venit seria... neagră - cu trei eşecuri la Ziduri, Perşinari şi Corneşti.

Alte trei bile „albe” - Ungureni, Vişina, Colibaşi, după care înfrângerea de la Răcari pune „pauză” între încă trei reuşite - Dragomireşti, Fieni şi Coada Izvorului! Olimpicii n-aveau cum să nu respecte „graficul”, aşa că după 5-0 cu IL Caragiale, încheie sezonul... alb, cu o serie „neagră” - înfrângeri cu Voineşti, Gura Şuţii, Brezoaele!

6.Olimpicii Ulmi 17 9 1 7 46-28 28p

Rezultate acasă: 5-0 cu Progresul Mătăsaru, 2-0 cu Unirea Bucşani, 0-3 cu Voinţa Perşinari, 9-3 cu Unirea Ungureni, 3-2 cu Voinţa Vişina, 8-1 cu Luceafărul Dragomireşti, 4-1 cu CSM Fieni, 5-0 cu Viitorul IL Caragiale şi 1-2 cu Recolta Gura Şuţii.

Acasă: 9 7 0 2 37-12 21p

O medie de peste 4 goluri marcate pe meci şi sub un gol primit - dar ce ne facem cu bilanţul de afară?
Rezultate deplasare: 1-1 la Petrolul Târgovişte, 0-3 la Roberto Ziduri, 2-4 la Gloria Corneşti, 2-0 la Unirea Colibaşi, 0-3 la Unirea Răcari, 3-1 la CS Coada Izvorului, 0-1 la Sportul Voineşti şi 1-3 la FC Brezoaele.

Cam puţin, nu-i aşa? Doar 9 goluri marcate şi 16 primite în 720 de minute de joc! Poate că returul va fi ceva mai bun pentru „olimpici” şi vor forţa intrarea în „careul de aşi”...

Principalul marcator: Andrei Iliescu - 20 de goluri

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează!