meci001caragiale2145Trupa din lunca Cricovului Dulce este una dintre formațiile care a pierdut multe, în sezonul de toamnă: o neprezentare, trei puncte penalizare şi doar trei goluri marcate în opt deplasări! Sezonul de primăvară se anunță a fi greu, dacă nu foarte greu, pentru cei de la Caragiale!

Viitorul IL Caragiale a terminat sezonul de toamnă cu doar 7 puncte în clasament - locul 17, cu 3 puncte penalizare:

17.Viitorul IL Caragiale 17 2 4 11 21-74 7p*
Pe teren propriu, echipa a mai mişcat, cât de cât, reuşind să obţină două victorii şi patru remize - chiar în ultimele 5 dispute de acasă. Ba mai mult, echipa are o medie de două goluri marcate pe meci, deşi la pasiv are cu unul mai mult în 90 de minute!

Rezultate acasă: 3-6 cu Recolta Gura Şuţii, 2-1 cu Progresul Mătăsaru, 1-6 cu Unirea Bucşani, 3-6 cu Voinţa Perşinari, 3-3 cu Unirea Ungureni, 1-0 cu Voinţa Vişina, 1-1 cu Luceafărul Dragomireşti, 2-2 cu CS Coada Izvorului şi 2-2 cu CSM Fieni

Acasă: 9 2 4 3 18-27 10p

Nu vă lăsaţi înşelaţi de clasamentul publicat de AJF Dâmboviţa, pentru că este total eronat, nefiind luată în calcul, nici după mai bine de o lună de zile, decizia Comisiei de Apel, privind omologarea meciului cu Unirea Bucşani: după ce Comisia de Competiţii şi Disciplină a decis 3-0 pentru Viitorul, la Apel s-a ajuns la rezultatul din teren, adică 6-1 pentru „spartani”!

Rezultate deplasare: 0-4 la FC Brezoaele, 0-7 la Petrolul Târgovişte, 0-3 (n) la Roberto Ziduri, 1-9 la Gloria Corneşti, 1-8 la Unirea Colibaşi, 0-9 la Unirea Răcari, 0-5 la Olimpicii Ulmi şi 1-2 la Sportul Voineşti.

Doar 3 goluri marcate în 720 de minute - adică un gol la un interval de 240 de minute de joc! De altfel, primul gol în deplasare Viitorul l-a marcat chiar pe terenul liderului, abia în etapa a 8-a!
Trăgând linie şi încercând să... adunăm, deşi nu prea avem ce, este clar că Viitorul are de muncă peste iarnă, iar dacă va ieşi în primăvară fără schimbări esenţiale - fie în joc, fie în lot, este greu de crezut că echipa va mai putea evita retrogradarea.

Principalul marcator ale echipei: Micuţă 7 goluri

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează!