2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (3 voturi)

meci001ungurenivisina12Meci bun pentru Voința Vișina în ultima etapă de campionat, atunci când a câștigat, în deplasare, cu 4-2, în fața celor de la Ungureni. Jocul, din câte am aflat, a fost dominat de cei din Vișina, care se pare că s-au acomodat (bine) cu atmosfera din Liga a 4-a.

Ungureni-Vişina 2-4 (1-2)

Prima victorie pentru Vișina în Liga a 4-a am consemnat-o în deplasare, la Ungureni. Cei care au deschis scorul au fost chiar oaspeții, prin Verdeș, în minutul 16, atunci când a executat, perfect, o lovitură liberă de la 20 de metri. Până la pauză, Rizea mărește avantajul, pentru ca aproape de ultimul fluier al primului mitan gazdele să reducă din diferență. În partea secundă, tot Vișina domină jocul și mai punctează prin Cergan și Verdeș. Ultimul gol aparține gazdelor, care stabilesc și scorul final: 2-4.