3.4166666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (6 voturi)

meci001petrolulghimpatiPetrolul Târgoviște – Spic de Grâu Ghimpați a fost 3-4, după, ATENȚIE, 0-4! În prima repriză, petroliștii au ratat un 11 metri, la scorul de 0-2! Vezi detalii de la meci, marcatorii și o GALERIE FOTO! Spic de Grâu speră să se salveze de la retrogradare!

Petrolul Târgoviște – Spic de Grâu Ghimpați 3-4 (0-2)

Au marcat: Bratu (72), Savu (74), Dan Tică (90+2)/ Ion Tudor (20), Matei Anton (34, 65), Bogdan Mihai (67).

Un meci câștigat pe merit de oaspeți, care au intrat mai bine în joc și în prima repriză au reușit să marcheze de două ori, prin Ion Tudor (min. 20) și Bogdan Matei (34). De altfel, încă din minutul 11, oaspeții au amenințat poarta petroliștilor, atunci când au trimis mingea puțin pe lângă bara din dreapta. Un minut mai târziu, gazdele irosesc și ele o oportunitate de a deschide scorul, pentru ca Bratu, din lovitură liberă, să trimită mingea pe direcția portarului, în minutul 16. De menționat că în minutul 41, gazdele irosesc o șansă uriașă de a reduce din handicap, atunci când Bratu ratează o lovitură de la 11 metri. Și tot petroliștii sunt cei care pot înscrie până la pauză, după ce Edy Prisăcaru îl servește în preajma careului, perfect, pe Dan Tică, acesta din urmă trimițând balonul pe lângă poartă, după o preluare cu…fruntea. În partea secundă, cei care marchează primii sunt tot oaspeții, prin Anton (min. 65) – în urma unei faze lucrate și Bogdan Mihai (67). Gazdele își revin abia în ultimele 20 de minute, atunci când Bratu (72), Savu (74) și Dan Tică (90+2), marchează, rând pe rând, insuficient însă pentru a obține … ceva! Fluier final și oaspeții câștigă trei puncte muncite, dar meritate. Ar mai fi de notat doar contestația gazdelor, de după meci, vizat fiind portarul celor de la Ghimpați.

Click pe linkul de mai jos, pentru a vedea o GALERIE FOTO, de la meci:

Urmărește pagina noastră de facebook, pentru mai multe fotografii, de la meciuri!

Dă-ne LIKE, aici -https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet -https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează!