urbantitu2023noi20Dambovitapenet, Liga 4 / Urban Titu a făcut un pas important în etapa de sâmbătă, după acel ”set de tenis” administrat ”lanternei roșii”, Unirea Bucșani! Rezultatul liderului, coroborat cu insuccesul celor de la Roberto Ziduri (n. red. FC Poltlogi - Roberto Ziduri 2-0), face ca Titu să se desprindă la trei puncte în clasamentul Ligii a 4-a!

Unirea Bucșani - Urban Titu 0-6
Au marcat: Bucur -3 , Moțo, Dragnea, Vîrtej

”Echipa noastra a obtinut o victorie clara ieri la Bucsani. Ne-am impus la scor de tenis, 6-0 si ocupam locul 1 in clasament. Am inceput bine meciul, la pauza avand un avantaj de doua goluri. In mitanul secund echipa noastra a dat recital. Am marcat de inca patru ori, scorul final fiind unul de...tenis, 6-0! Succesul ne mentine pe locul 1 in clasament, cu 38 de puncte, cu 3 peste Roberto Ziduri, ” - sursa: Urban Titu

Program dificil pentru Titu, în următoarea perioadă
Pe 25 noiembrie, Urban Titu va juca acasă, cu Viitorul Voinești. Apoi, în etapa a 16-a (prima din retur), acasă, cu Tătărani, pentru ca în ultimuil joc din 2023, pe 9 decembrie, liderul să se deplaseze la Recolta Gura Șuții. De asemenea, pe 29 noiembrie este programat meciul din optimile Cupei României, în deplasare la Viitorul Șelaru.