5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

voinești2023octZDambovitapenet, Liga 4 / Fotbal spectacol, azi, la Voinești! Viitorul trece de Potlogi și îi ”administrează” prima înfrângere din sezon! A fost un meci cu o evoluție spectaculoasă! Asta pentru că în minutul 88 scorul era 1-0, pentru gazde. A urmat un gol din penalty, reușit de Potlogi, pentru ca pe final, în chiar minutele de prelungire (90+4), Oprișanu să aducă cele trei puncte și mult așteptata victorie!

Viitorul Voinești - FC Potlogi 2-1 (0-0)
Au marcat pentru gazde: Criinel Stoica (min. 62), Oprișanu (90+4)

Viitorul Voinești bifează, așadar, a 6-a victorie a sezonului și trece în clasament peste FC Potlogi, care ”alunecă” pe locul 5. Echiipa din Voinești este la doar 1 punct de podium și 5 de locul 1. Iar etapa viitoare s-ar putea să poată profita de ocazie, pentru că Ziduri și Titu se întâlnesc în meci direct și o remiză e posibilă! Voineștenii, dacă obțin cele trei puncte, acasă, cu Voința Tătărani chiar se pot apropia de prima poziție! Dar vom vedea, deocamdată sunt doar simple calcule.