meciflacarapucioasa2145Liga 3 / S-au încheiat primele 6 meciuri ale etapei intermediare de la Liga a 3-a, seriei a 3-a, printre care și cel de la Moreni, dintre Flacăra și FC Pucioasa. Vă prezentăm informații de la jocul dâmbovițenilor, rezultatele zilei, cu mențiunea că vom reveni cu marcatorii și clasamentul actualizat!

Flacăra Moreni - FC Pucioasa 1-3 (0-1). Au marcat: Oprescu (min. 90 + 4) / Fl.Lețu (min.39, 74), T. Calofir (87). Șuturi la poartă 9-9 (5-4), din care în spațiul porții 4-5 (3-2). Cornere 6-6 (3-1). Pase 141-126 (64-60), dintre care reușite 58-56 (22-23). Posesie 49% - 51% (43% - 57%). Cartonașe galben 4-2 (2-2):
Au arbitrat: Cristian Moldoveanu (Sf. Gheorghe) - Zsolt Biro (Belin) și Hunor Recsenedy (Sf. Gheoghe). Observatorii FRF: Valeriu Ibriș (Buzău) și Cristian Nica (Ploiești).

Flacăra Moreni: Sîrbu - Oprea, Matei, Oae, Cernea - Neacșu, C.Dinu (70-Niță), Ilie (46-Oprescu), Drăgan, Zidăroiu - A.Iliescu. Coordonator: G.Paraschiv.

FC Pucioasa: Agachi - Călin, Blas, Marina, Diță - I.Constantin, Lungeanu, Iamandache, Niculaescu (75-Călinescu) - T.Calofir, Lețu. Coordonator: C.Lunescu.

Perioada de tatonare s-a prelungit mult, pentru că până dincolo de minutul 20  n-am avut ocazii clare de poartă, balanța posesiei fiind aproximativ în echlibru, cu o ușoară înclinare către ”bombonari” (48% - 52%). Încet, dar sigur, oaspeții pun stăpânire pe joc și ies mai deciși pe atac, gazdele preferând contraatacurile, totuși destul de sporadice. Pe fondul dominării, oaspeții deschid scorul prin Fl.Lețu, care șutează puternic și precis sub transversala porții lui Sârbu (0-1, minutul 39). Morenarii încearcă mai mult în repriza secundă, dar defensiva de pe Patrana reușește să mențină diferența de pe tabelă. Și când vorbeam de o revenire a ”lupilor”, Lețu prinde un ”trasor”, Sîrbu este neatent și diferența crește la 2-0 pentru ”bombonari” (min.74). N-avea cum să lipsească de pe lista marcatorilor, golgheterul seriei - Tibi Calofir, care punctează pentru 3-0 (min.87)! În prelungiri (min.90+4), Oprescu marchează golul de onoare pentru morenari.