5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

fcpucioasa1009Liga 3 / ”Bomboane”... tratate la Ișalnița! Cu doar câteva minute în urmă, s-a încheiat meciul de pe stadionul ”Oltenia” de la Ișalnița, dintre CSO Filiași și FC Pucioasa. S-au marcat nu mai puțin de șapte goluri! Vezi informații despre jocul dâmbovițenilor!

CSO Filiași - FC Pucioasa 4-3 (1-0). Șuturi la poartă 14-19, din care pe spațiul porții 8-7. Cornere 3-7. Cartonașe galbene 2-4. Posesie 51% - 49%. Au arbitrat: Octavian Ciucanu (Brașov) - Bogdan Dragoș și Gabriel Boncz (ambii din Făgăraș). Observatori FRF: Mitu Roșu (Ploiești) și Grigore Tomoioagă (Rm.Vâlcea). Oltenii au deschis scorul repede, astfel că în minutul 9 tabela de marcaj arăta deja 1-0, rezultat menținut până la pauză. ”Bombonarii” n-au depus armele, au atacat, dar n-au reușit să și marcheze, deși caseta tehnică demonstra un mic avantaj în favoarea lor: 52%-48% posesie, 12-9 șuturi la poartă, 5-1 la cornere! Ei bine, după pauză, gazdele au ieșit, pare-se ceva mai hotărâte, accelerează și repetă ”scenariul” din prima parte, reușind să se desprindă pe tabela de marcaj din minutul 49 (2-0), pe o posesie crescândă (”54% - 46%”). Din păcate, n-a fost doar un foc de paie, pentru că zece minute mai târziu, amfitrionii urcă diferența la scor de neprezentare (3-0, minutul 59)! Finalul a fost unul furibund, astfel că în ultimul sfert de oră, o adevărată nebunie, s-a marcat de... patru ori: ”bombonarii” reduc din handicap (3-1, min.76), dar gazdele ”lovesc” și ele la rândul (min.81, scor 4-1). Un minut mai târziu, Pucioasa face 4-2, pentru ca în prelungiri să se apriopie la doar un gol (4-3, min.90+4), dar era... prea târziu! Vom reveni și cu alte amănunte, plus marcatorii și echipele aliniate

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează.