meci001flacarasezon2018aDupă cum ştiţi, „lupii galbeni” au reuşit să învingă una dintre echipele din zona retrogradării, în vreme ce „bombonarii” au ratat şansa unei remize, fiind învinşi cu doar două minute înainte de final. Vezi informații de la fiecare joc!

Flacăra Moreni - Atletic Bradu 3-1 (1-1)
Au marcat: Zidăroiu (min.34 - din 11m), Vîrtej (49), Drăgan (64) - Traşcă (40 - din 11m)

Prima repriză s-a încheiat la egalitate, după ce ambele echipe au beneficiat de câte o lovitură de pedeapsă. Reveniţi de la cabine, morenarii au forţat şi au preluat conducerea... val-vîrtej, prin Viorel Vîrtej. A fost un joc bun pentru trupa lui Gabi Paraschiv, care a închis tabela la 3-1, acumulând încă trei puncte.

Etapa viitoare, „lupii” urcă sub Tâmpa, pentru un meci infernal, contra „stegarilor”...

Flacăra Moreni: Sîrbu - Oprea, Vîrtej, Oae, Cernea - Neacşu, Dinu (Ilie), Zidăroiu (Roman), Drăgan, A.Negrea (B.Negrea) - Oprescu. Antrenor: Gabriel Paraschiv.

meci001pucioasasezonnou112

Astra II Giurgiu - FC Pucioasa 2-1 (0-1)
Au marcat: Vîlceanu (min.62), Şerban (88) - Leţu (11)

„Bombonarii” au profitat de prima şansă şi Leţu a deschis tabela de marcaj, după doar 10 minute de tatonare. Gazdele pun presiune şi forţează terenul către poarta lui Curiman, însă băieţii lui Cristi Bălaşa rezistă. Dar cum fotbalul are şi legile lui nescrise, Tilică ratează desprinderea decisivă, la o minge pe care scria „gol şi 2-0”, iar astralii egalează prin Vîlceanu. Cu doar două minute de final, Şerban risipeşte speranţele oaspeţilor într-o remiză şi marchează golul victoriei. Etapa viitoare, FC Pucioasa primeşte vizita Atleticului Bradu.

FC Pucioasa: Curiman - Călin, Blas, Marina, Diţă - Tilică (Niţă), Lungeanu, Calofir - Iamandache, Leţu (Leotescu), Călinescu (Codroiu). Antrenor: Cristi Bălaşa.

Foto (facebook): imagini de la ambele jocuri

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează!