meci001cssflacarajunC21CSȘ Târgoviște I – Flacăra Moreni a fost meciul ales de noi, la Juniori C. Am văzut patru goluri și… o întoarcere de scor. Cristea a fost cel care a tăiat elanul morenarilor. Vezi detalii de la meci și o GALERIE FOTO! Felicitări ambelor echipe!

CSȘ Târgoviște I – Flacăra Moreni 3-1 (1-1)

Au marcat: Furcelea (min. 19), respectiv Cristea (30, 43) și Licsandru (46).

A fost un meci în care CSȘ-ul a dominat jocul, în mare parte. Și totuși, prima ocazie a meciului a aparținut celor de la Flacăra, în minutul 11. Opt minute mai târziu, Furcelea deschide scorul: 0-1. Gazdele nu renunță la luptă și ușor-ușor… trec la cârma partidei! În minutul 30, Cristea egalează. În minutul 33, CSȘ-ul are șansa de a prelua conducerea, dar apărarea morenară se opune. În repriza secundă, cei care marchează sunt băieții CSȘ-ului. Mai întâi Cristea, în minutul 43, din lovitură de la 11 metri, pentru ca, trei minute mai târziu, Licsandru să stabilească scorul final: 3-1. Victorie meritată a elevilor lui Cosmin Toboșaru. Felicitări ambelor formații, atât CSȘ-ului, cât și băieților pregătiți de Mircea Petrescu.