Minifotbal

Apelează 0729379596

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

flacara8908Încă o victorie pentru „lupii galbeni”, a opta stagională şi Flacăra urcă în clasamentul seriei a 3-a * Intră să vezi rezultatele primei zile, marcatorii şi clasamentul actualizat. Reamintim că FC Aninoasa joacă astăzi, pe teren propriu, cu Sporting Roşiorii de Vede, un meci capital pentru băieţii lui Cristi Bălaşa, care sunt mai mult decât obligaţi să-şi treacă în cont cele trei puncte, mai ales că etapa viitoare „se odihnesc”, dar pe... uscat!

 

Etapa a 24-a - rezultate şi marcatori
Flacăra Moreni - SC Popeşti Leordeni 3-1
(M.Plăcintă, Neguţ, A.Negrea - Dobre)

Concordia Chiajna II - Astra Giurgiu II 0-1
(Şerban)

FCM Alexandria - Atletic Bradu 6-0
(T.Calofir 2, Barbălată 2, F.Radu, Căpăţână)

Astăzi, de la ora 18,00
Petrolul Ploieşti - CS Mioveni II (14,00)
CS Tunari - Viitorul Domneşti
FC Aninoasa - Sporting Roşiorii de Vede
Voinţa Tr.Măgurele stă

Clasament
1.Petrolul 21 18 2 1 52-13 56
2.Alexandria 22 15 5 2 52-14 50
3.Tr.Măgurele 22 15 5 2 46-13 50
4.Astra II 22 12 5 5 31-14 41
5.Popeşti-Leordeni 22 9 2 11 40-37 29
6.Flacăra 22 8 3 11 30-38 27
7.Bradu 23 7 5 11 26-42 26
8.CS Tunari 21 6 5 10 21-28 23
9.Chiajna II 22 6 4 12 27-36 22
10.Roşiorii de Vede 21 6 2 13 22-31 20
11.Mioveni II 21 6 2 13 20-44 20
12.Domneşti 22 5 3 13 25-63 18
13.Aninoasa 22 4 5 13 25-42 17

Etapa a 25-a, 18-19 mai, ora 18,00
Vineri, 18 mai
SC Popeşti Leordeni - Concordia Chiajna II

Sâmbătă, 19 mai
Sporting Roşiorii de Vede - CS Tunari
Viitorul Domneşti - Flacăra Moreni
Astra Giurgiu II - Petrolul Ploieşti
CS Mioveni II - FCM Alexandria
Atletic Bradu - Voinţa Tr.Măgurele
FC Aninoasa stă

Top marcatori
16 goluri: Arnăutu (Petrolul)
11 goluri: Fotescu (Tr.Măgurele)
10 goluri: Cîrjan (Petrolul), Căpăţînă (Alexandria)
9 goluri: Ciobanu (Chiajna II), Brînceanu (Sporting), Chipirliu (Astra II)
8 goluri: Drăgan (Flacăra)
7 goluri: Chiriac (Astra II), Preda (Bradu), Tb.Calofir (Alexandria)
6 goluri: Mihaiu (Tr.Măgurele), Răsdan (Chiajna II), Ciocîlteu (Petrolul), Romanescu, Luca (Popeşti-Leordeni), Anghelini (Popeşti-Leordeni), M.Plăcintă (Flacăra), Fl.Radu (Alexandria)
5 goluri: Rogoveanu (Chiajna II), Terci, Floricel, Sîrbu (Alexandria)
4 goluri: Culda, D.Gheorghe (Astra II), B.Oprea, Suciu (Tr.Măgurele), Neacşu (Mioveni), Leotescu (Aninoasa), Cl.Zamfir, Ivan (Tunari), Pahonţu (Aninoasa), A.Neguţ (Flacăra)


Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează!

Horoscop