1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

flacara8908PUNCT OCHIT, PUNCT(E) LOVIT(E) CU TUNARI! / SPERIAŢI LA DEBUT? Flacăra a debutat cu dreptul în sezonul de primăvară, obiectivul, fiind îndeplinit - „victorie în primul meci al returului”, cu... Paraschiv în teren! FC Aninoasa a început cu trac, primind două goluri în primele 10 minute, aşa că misiunea elevilor lui Cristi Bălaşa a fost, rapid, îngreunată...

Flacăra Moreni - CS Tunari 1-0 (0-0) * A marcat: Drăgan (min.62) * Primul pas a fost făcut cu brio, chiar dacă a fost o victorie limită şi să recunoaştem, în superioritate numerică. Dar de câte ori n-a terminat şi Flacăra în astfel de situaţii şi în ce meciuri şi situaţii! A fost în schimb o victorie muncită, iar bucuria reuşitei este cu atât mai mare, cu cât este obţinută în faţa unei echipe ambiţioase şi arţăgoase * Flacăra a jucat în următoarea formulă: Curchi - A.Costache, Matei, Oae, Parghel - M.Plăcintă, Ţînţaru, Tocan, Negrea - Drăgan, Roman. Au mai jucat: Roşciugă, Neguţ, Neacşu şi... Gabi Paraschiv!

Concordia Chiajna II - FC Aninoasa 3-2 (2-0) * Au marcat: Ov.Marin (min.2), Ionuţ Păun (7 şi 63) - Leotescu (48, 89) * Din păcate, starul a fost unul greşit, iar în fotbal nu este ca în alte sporturi, când poţi repeta plecarea, alegându-te doar cu un avertisment. Cele două goluri primite în doar 7 minute au fost precum... două pietre de moară, de care băieţii lui Cristi Bălaşa trebuiau să scape cât mai repede. Din păcate, n-a fost să fie, dar necazul cel mare este că etapa viitoare, la Aninoasa, vin... „lupii galbeni”, abia ieşţi din iarnă! * FC Aninoasa: Lunescu - Diţă, Neaga, Blas, Pahonţu - Grigorescu, Lică, Maican, Dinu, Nedelea - Leotescu.