1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

parachiv245Spuneam în cronica meciului de la Moreni, dintre Flacăra şi FC Aninoasa, că golul de 2-0 al oaspeţilor „a schimbat şi tabela şi... discursul pregătit pentru pauză de Paraschiv”!...

„Nu mai contează ce le-am spus jucătorilor la pauză, dar important este că ei au înţeles ce au de făcut! Au dat dovadă de tărie de caracter, s-au mobilizat şi la final au reuşit să întoarcă rezultatul. A o „lecţie”... aprofundată, după cea de la Corneşti! Nu pot trece peste aportul publicului, care a fost fantastic şi care a simţit că echipa are nevoie de sprijin moral. Le mulţumesc tuturor - şi publicului şi jucătorilor, în aceeaşi măsură”, a declarat Gabi Paraschiv, după victoria din debutul sezonului. Etapa viitoare, Flacăra va juca la Buftea - teren Central, cu CS Tunari, meciul fiind programat sâmbătă, de la ora 17,00.