2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

flacarabascov2021Dambovitapenet, Liga 3 / Meciul de pe stadionul Inter Gaz - SC Popești Leordeni vs Flacăra Moreni a fost urmărit de circa 3000 de soecatori! Gazdele au deschis scorul repede (min.3), ”lupii” reușind egalarea în minutul 80. La doar 3 minute Flacăra trece în avantaj, dar ratează cele 3 puncte în prelungiri, fiind egalată în minutul 90+3! Ca să fim realiști meciul a cam fost dominat de gazde (62% - 38% posesie; 109-71 atacuri, dintre care 55-36 periculoase; 7-4 șuturi poartă, 6-2 cornere).

Oricum, faptul că au plecat cu un punct contează cumva, deși pentru un loc în baraj era mult mai bună o victorie, în fața uneia dintre contracandidatele directe!

Etapa viitoare
CS Tunari - SC Popești Leordeni (7 apr, 17.00)
Real Bradu - Flacăra Moreni (8 apr, 17.00)

Etapa 1, 31 martie, play-out
Unirea Bascov - Muscelul 3-0
(la 2-0, jucătorii echipei Muscelul au refuzat să mai reia jocul și normal că meciul va fi omologat cu 3-0, plus penalitate sportivă - amendă!)
FCSB II - FC Pucioasa 1-4