5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 vot)

receacraiova2020octDambovitapenet, Liga 2 / Cine a tratat sau va trata echipa din Recea la preț de matineu va înțelege, prea târziu, de ce Rapidul a simțit pe propria-i piele ”dușul rece”! Ei bine, oltenii lui Nicolo Napoli s-au convins de ”atmosfera” de la Recea, unde chiar dacă tribunele sunt, deocamdată goale, galeria gazdelor își face loc dincolo de gardul împrejmuitor, în câmp, susținându-și favoriții!

Oltenii au condus cu 1-0, doar ceva mai mult de un sfert de oră, din minutul 27 - după un penalti transformat de Claudiu Bălan, până în prelungirile primei reprize (45+3), când cei de la „Juventus de Maramureș” au reușit să restabilească egalitatea, prin Coman. După pauză a urmat o serie de 4 goluri - oltenii trecând de două ori la conducere, gazdele revenind de fiecare dată (minutele 49-69)! Cu doar 10 minute înainte de final, gazdele au ratat o imensă ocazie de gol, când R.Popa - portarul ospeților a ieșit inoportun, doborându-și un coechipier, lăsând poarta goală! Cacheiro (min.85) , în replică, parcă, ratează și el o mare ocazie pentru olteni, șutând pe lângă poartă, dintr-o poziție favorabilă. O remiză cu 6 goluri, dar FCU Craiova 1948 păstrează, în continuare, prima poziție în clasament

Etapa viitoare, FCU Craiova are cel mai greu meci, primind vizita Rapidului,  în vreme ce maramureșenii au ”zi liberă”!

Fotbal Comuna Recea - FCU Craiova 3-3 (1-1).
Au marcat: M.Coman (45+3), Luboya (49), Rus (69) - Cl.Bălan (27), Anghelina (58), V.Munteanu (66)

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează.