chindiafcarges12Liga 2 - S-a încheiat meciul din Colentina, dintre Daco Getica Bucureşti şi Chindia Târgovişte. Intră să vezi rezultatul final şi marcatorii meciului! S-au înscris patru goluri, trei dintre ele în doar prima repriză! Au fost și două lovituri de la 11 metri...

Daco Getica Bucureşti - Chindia Târgovişte 2-2 (1-2). Au marcat: Voicu (min.13 - egalează din 4-5 metri; 47 - gol din penalti), - L.Mihai (6 - şut în colţul lung, din colţul careului mare), Cherchez (43 - înscrie de la... 11 metri, dar nu din lovitură de pedeapsă, de unde este... mult mai greu!).

Dacă nici în Colentina, atunci unde? La pauză, târgoviştenii au intrat la vestiare cu un avantaj minim, graţie golului marcat de Cherchez, cu doar două minute înainte de... odihnă! Ei bine, reveniţi în teren, băieţii lui Viorel Moldovan s-au „aşezat” mai greu în teren şi s-au văzut egalaţi la doar două minute de la reluare, prin „dubla” lui Voicu, dintr-o lovitură de pedeapsă!... Până la urmă, cam asta este valoarea echipei...

Dă-ne LIKE, aici - https://www.facebook.com/DBPNT/ sau înscrie-te în grupul dambovitapenet - https://www.facebook.com/groups/566562406689042/ , pentru a fi la curent cu știrile care te interesează!