Minifotbal

Apelează 0729379596

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

liga2fanatikCei 50 de membri ai galeriei arădene l-au fluierat şi înjurat pe Ionuţ Popa, la debutul său pe banca tehnică! Publicul „ripostează” şi huiduie galeria! * Trei lideri în topul marcatorilor!

 

Ionuţ Popa şi-a văzut de treabă şi a stopat liderul la Şiria, Hermannstadt trebuind să se mulţumască doar cu o remiză! Iată rezultatele complete şi marcatorii meciurilor, clasamentul actualizat, topul marcatorilor şi programul etapei viitoare

Luceafărul Oradea - FC Argeş Piteşti 3-2
(Rusu 2, Dulca - Buhăescu, Stan)

Foresta Suceava - Chindia Târgovişte 1-1
(M.Matei - Florea)

Ştiinţa Miroslava - Metaloglobus Bucureşti 1-1
(A.Marin - Bilciurescu)

Pandurii Târgu Jiu - CS Mioveni 2-1
(C.Ionică, Tudoran - Ayza)

Sportul Snagov - ASA Tg.Mureş 3-0

Olimpia Satu Mare - CS Baloteşti 0-3

Poli Timişoara - Academica Clinceni 2-2
(Sorescu 2 - Paţurcă, Barbu)

Dunărea Călăraşi - CS Afumaţi 2-1
(V.Alexandru, Cristea - Dedu)

Ripensia Timişoara - Dacia Unirea Brăila 2-1
(Ndiaye 2 - Banyoi)

UTA Arad - AFC Hermannstadt 1-1
(Curtuiuş - Rusu)

Clasament
1.Călăraşi 23 16 5 2 45-17 53
2.Hermannstadt 23 15 8 1 39-11 53
3.Chindia 23 13 7 3 47-14 46
4.Afumaţi 23 12 5 6 29-17 41
5.Clinceni 23 11 6 6 38-31 39
6.FC Argeş 23 10 7 6 33-21 37
7.Poli Timişoara 23 11 4 8 32-27 37
8.Tg.Mureş 24 9 4 11 38-46 31
9.Mioveni 23 8 6 9 35-32 30
10.Snagov 23 8 6 9 20-20 30
11.Ripensia 23 7 8 8 45-33 29
12.Luceafărul 23 7 6 10 37-40 27
13.UTA 23 6 8 9 28-30 26
14.Pandurii 23 5 9 9 30-38 24
15.Metaloglobus 23 6 6 11 21-29 24
16.Foresta 23 7 3 13 21-62 24
17.Baloteşti 23 6 5 12 28-46 23
18.Miroslava 23 6 5 12 29-50 23
19.Brăila 23 4 6 13 46-51 18
20.Satu Mare 24 6 2 16 19-48 -30*
*penalizare decizie CDE FRF

Etapa viitoare, a 25-a, 17 martie
Dunărea Călăraşi - Sportul Snagov
CS Afumaţi - Olimpia Satu Mare 3-0
CS Baloteşti - UTA Arad
AFC Hermannstadt - Pandurii Târgu Jiu
CS Mioveni - ASU Politehnica Timişoara
Academica Clinceni - Ştiinţa Miroslava
Metaloglobus Bucureşti - Foresta Suceava
Chindia Târgovişte - Luceafărul Oradea
FC Argeş Piteşti - Ripensia Timişoara
Dacia Unirea Brăila - ASA Târgu Mureş 3-0

Top marcatori
15 goluri: Alexandru (Călăraşi), Ndiaye (Ripensia), B.Rusu (Hermannstadt)
12 goluri: M.Matei (Suceava), V.Rusu (Luceafărul)
11 goluri: Sîrbu (Tg.Mureş), Cherchez (Chindia)
9 goluri: C.Năstăsie (Mioveni), Honciu (Chindia)
8 goluri: M.Constantinescu (Clinceni), Frunză (Brăila), I.Năstăsie (Piteşti), Marin (Miroslava)
7 goluri: Rădescu (Mioveni), Roşu (Brăila), Ghenovici (Metaloglobus), L.Mihai, Florea (Chindia), Dumiter (Ripensia), Dodoi (Pandurii), Lusamba (Satu Mare), Nica (Baloteşti), M.Matei (Suceava), Dănăricu (Pandurii), Barbu (Clinceni), Dedu (Afumaţi), D.Sorescu, (Poli Timişoara)
6 goluri: Iacob (Tg.Mureş), Bădăuţă (Ripensia), Curtuiuş, (UTA)
5 goluri: V.Pop (Satu Mare), Codoban (Luceafărul), A.Popa (Ripensia), Requin (Suceava)
4 goluri: Kanda, Pană, Drăghiceanu (Călăraşi), Pop, Bucur (Brăila), Buştea (Snagov), Matiş (Ripensia), Hlistei (UTA), Nilă, Buhăescu (FC Argeş), Buhăcianu (Miroslava), Florescu (Mioveni), Ayza (Mioveni), Gliga (Clinceni), Neguţ (Chindia)

Horoscop