Minifotbal

Apelează 0729379596

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 voturi)

chindia1689HERMANNSTADT REVINE PE PRIMUL LOC - Aşa cum am aniticipat, Dunărea “s-a oprit” la Brăila, iar sibienii - care au reuşit să câştige în Pantelimon, au revenit pe prima poziţie în clasament * Chindia câştigă, dar primeşte gol după după… 1083 de minute…

 

Chindia continuă seria bună şi profitând de sincopa Călăraşiului la Brăila, reduce diferenţa, strângând clasamentul * Rezultatele complete ale rundei a 16-a, marcatori, clasamentul la zi, topul marcatorilor şi programul etapei viitoare

Sportul Snagov - Ştiinţa Miroslava 1-0
(A.Manea)

Foresta Suceava - ASU Politehnica Timişoara 2-2
(M.Matei, Cerlinca - Ignea, Ghinescu)

Luceafărul Oradea - Pandurii Târgu Jiu 3-1
(Rocha, Antohi, V.Rusu - Dodoi)

ASA Târgu Mureş - Olimpia Satu Mare 4-2
(Sîrbu 2, Kilyen, Candrea - V.Pop, C.Munteanu)

Dacia Unirea Brăila - Dunărea Călăraşi 1-1
(Bucur - Cristea)

FC Argeş Piteşti - CS Afumaţi 2-1
(Stan, Nilă - Olariu)

Chindia Târgovişte - CS Baloteşti 4-1
(Cherchez, Ciobotariu, Honciu, C.Neguţ - Nica)

Metaloglobus Bucureşti - AFC Hermannstadt 0-3
(Neacşu, B.Rusu, Dîlbea)

Academica Clinceni - CS Mioveni 3-1
(Gliga, M.Constantinescu, Barbu - Rădescu)

Ripensia Timişoara - UTA Arad 1-1
(Ndiaye - Curtuiuş)

Clasament
1.Hermannstadt 16 11 4 1 27-9 37
2.Călăraşi 16 11 3 2 31-12 36
3.Chindia 16 10 4 2 37-7 34
4.Clinceni 16 8 5 3 25-19 29
5.Afumaţi 16 8 3 5 18-13 27
6.Tg.Mureş 16 7 4 5 32-26 25
7.Poli Timişoara 16 7 3 6 20-20 24
8.FC Argeş 16 5 6 4 17-12 22
9.Mioveni 16 6 4 6 23-22 22
10.Snagov 16 6 4 6 12-11 22
11.Ripensia 16 5 5 6 35-20 20
12.Metaloglobus 16 5 4 7 17-21 19
13.UTA 16 4 6 6 19-19 18
14.Brăila 16 4 5 7 35-32 17
15.Satu Mare 16 5 2 9 14-26 17
16.Pandurii 16 3 7 6 21-23 16
17.Luceafărul 16 4 4 8 23-28 16
18.Baloteşti 16 3 5 8 19-31 14
19.Miroslava 16 3 3 10 15-43 12
20.Foresta 16 3 2 11 11-57 11

Etapa a XVII-a - 11 noiembrie 2017
CS Mioveni - Sportul Snagov
AFC Hermannstadt - Academica Clinceni
CS Baloteşti - Metaloglobus Bucureşti
CS Afumaţi - Chindia Târgovişte
Dunărea Călăraşi - FC Argeş Piteşti
Olimpia Satu Mare - Dacia Unirea Brăila
UTA Arad - ASA Târgu Mureş
Pandurii Târgu Jiu - Ripensia Timişoara
ASU Politehnica Timişoara - Luceafărul Oradea
Ştiinţa Miroslava - Foresta Suceava

Top marcatori
10 goluri: Alexandru (Călăraşi), B.Rusu (Hermannstadt), Ndiaye (Ripensia)
9 goluri: Sîrbu (Tg.Mureş)
8 goluri: M.Constantinescu (Clinceni), Cherchez (Chindia)
7 goluri: C.Năstăsie, Rădescu (Mioveni), Roşu (Brăila), Ghenovici (Metaloglobus), Honciu (Chindia), Dumiter (Ripensia), Dodoi (Pandurii)
6 goluri: Iacob (Tg.Mureş), Marin (Miroslava), Nica (Baloteşti)
5 goluri: L.Mihai (Chindia), Frunză (Brăila), Lusamba, V.Pop (Satu Mare), M.Matei (Suceava), V.Rusu (Luceafărul)
4 goluri: Barbu (Clinceni), Kanda (Călăraşi), Pop (Brăila), Buştea (Snagov), Codoban (Luceafărul), D.Sorescu (Timişoara), Curtuiuş (UTA)

comments

Horoscop